Убедителни Черно море и Шумен във втората шестица

Силен мач за Коцев
26-02-2017 21:21

Вторият отбор на Черно море Тича постигна четвъртата си поредна победа във втората шестица на мъжката А група. Варненци гостуваха на Дунав Русе и след силна последна четвърт стигнаха до крайното 100-76.

След десет минути игра резултатът бе равен, а на почивката разликата бе само 5 точки в полза на "моряците". Тя се запази и след третата четвърт, но гостите избухнаха в последната и нямаха проблеми в края.

Мартин Коцев бе най-резултатен за успеха с 29 точки, а добави и 7 борби и 7 асистенции. Кристиян Кръстев също бе на ниво с 22 точки и 15 борби, а Мартин Стефанов добави 18 и 8. За русенци след 13 вкарани стрелби от 32 опита най-резултатен с 34 точки бе Николай Титков, а 13 точки добави Георги Минков.

Друг от лидерите в групата - Шумен, също бе убедителен след 97-72 над Делфин в своята зала. Домакините спечелиха всичките четири части в двубоя и трупата постепенно аванс, който бе повече от сериозен в края.

Андрей Иванов изигра силен мач и завърши с 24 точки и 20 борби, а Кирил Кирилов се отчете с 21 точки. За гостите с 26 точки, 12 борби и 9 асистенции приключи Терънс Гриър, а по 19 точки вкараха Манол и Ростислав Тончеви.

След този кръг лидер е Шумен с баланс 4-1, но и с мач повече от Черно море, който е непобеден до момента. Дунав остана трети с 2-2, а Делфин има един успех и три поражения за четвъртото място.