Калоян Иванов и Тофаш сразиха носителя на Купата в Турция

11-03-2017 17:37

Калоян Иванов и Тофаш записаха важна и престижна победа в турското първенство. Тимът на българина бе домакин на носителя на купата Банвит и след силна игра спечели с 88-83. Така Тофаш вече е с баланс 10-11 и продължава битката за място в осмицата.

До почивката играта бе равностойна и тя логично дойде при резултат 41-41. След третата част домакините натрупаха аванс от 7 точки, но в четвъртата гостите обърнаха. По средата й те дори поведоха с 3 точки, но тогава Тофаш направи страхотна серия от 10-0 за +7 и до края удържаха съперника.

Иванов получи общо 15 минути на терена, след като започна като резерва. За това време българинът се включи с 6 точки, 3 борби и 2 асистенции и допринесе за успеха на своите.

Тагове: Калоян Иванов