Ямбол нокаутира Рилецо с 13 тройки

18-03-2017 20:12

Ямбол поднесе голямата изненада в 22-ия кръг на НБЛ, след като се наложи с 90-76 над Рилски спортист като гост в зала "Арена Самоков". Така играчите на Людмил Хаджисотиров - Удо паднаха с една позиция във временното класиране и се нареждат на четвърто място в таблицата.

Срещата започна ударно за гостите от Ямбол, които още от началото не дадоха глътка въздух на съперника си. Те изригнаха със серия от 13-5, а играчите на Рилски спортист изглеждаха уморени по игрището и не можеха да противодействат по никакъв начин на атаките на Ямбол. Ситауцията не се промени до края на първата част, в която домакините от Самоков успяха да вкарат едва 11 точки срещу 21 за ямболии. Това още повече вдигна гостите, които до почивката разстреляха играчите на домакините с 9 тройки, а те не успяха да им отвърнат с нито една.

След почивката ситуацията не се промени много. Единствено Еван Бройнсма се събуди и успя да вдигне своите със серия от 10 точки (38-55). Проблясъци имаше и в играта на Ди Джей Шелтън, но те не бяха достатъчни за обрат в мача. Въпреки, че успяха да намалят преднината до 10 точки (55-65) в началото на четвъртата част, след тройка с фаул на гарда Дарин Иванов, Рилецо не направи нищо повече. Защитата на домакините позволи на гостите да вкарат 13 тройки, а в техния кош бяха върнати едва 4 сполучиливи стрелби.

Над всички в срещата беше Николай Върбанов, който завърши с дабъл-дабъл - 27 точки и 11 борби, а Цветослав Острев приключи с 25 точки. 20 точки за победата добави Венцислав Петков.

За Рилски спортист Ди Джей Шелтън също завърши с дабъл-дабъл - 22 точки и 11 борби, а Еван Бройнсма вкара 20 точки и овладя 10 борби.