Берое детронира шампиона и е на финал в Адриатическата

(waba-league.com)
18-03-2017 22:20

Берое Стара Загора се класира на финал в Адриатическата лига за жени. Във втория полуфинал заралийки надиграха досегашния шампион и домакин на Файнъл 4 - Будучност с драматичното 66-64. Двубоят бе изключително интересен и напрегнат, като се реши в последната минута. И двата тима имаха своите шансове, но в крайна сметка българките се пребориха и удържаха победата. Утре от 18:00 те ще срещнат словенския Атлете Целе във финала, а преди това от 15:30 Монтана 2003 ще играе с Будучност за третото място. Така за втори път в историята на турнира български отбор е на финал, след като през 2007 година ЦСКА вдигна трофея в София след победа над хърватския Шибеник.

Началото не бе добро за беройки, които изоставаха с 8 точки след пет минути игра. Будучност продължи да има аванс до края на първата и в началото на втората част, който стигна и до 11 точки. Тогава обаче заралийки се разиграха и след 16-3 излязоха напред. Последва размяна на кошове и от двете страни, а на почивката домакините имаха преднина от 3 точки. Те водеха и през цялата трета четвърт, като само на два пъти българките изравниха, но за кратко. И все пак след 30 минути игра разликата се запази на 3 точки и всичко остана да се решава в края.

С две поредни тройки на Мария Желязкова "зелените" излязоха напред с точка в третата минута на последната четвърт. При оставащи три до края Томова вдигна разликата до 3, а при 01:37 на таблото тя пак вкара, за да я направи и 4. Будучност върна две точки и дори пропусна атака да изравни, При 17 секунди до сирената Томова застана на наказателната линия, но тя пропусна и двата си опита. Това даде шанс на домакините, но първо Ирена Матович пропусна от тройката, а след това Божица Муйович бе блокирана и така старозагорки ликуваха.

С дабъл-дабъл за успеха завърши Моник Рийд след 22 точки и 11 борби. Много силно включване в края имаше Милена Томова, която вкара 14 точки, а Стефка Митева добави 8 точки.

За домакините Ирена Матович наниза 21 точки.