Нефтохимик разби Берое Стара Загора

21-03-2017 21:39

Нефтохимик 2010 записа убедителна победа в отложен двубой от последния 17-ти кръг в Държавното първенство при жените. Тимът на Иван Лепичев разби Берое Стара Загора с 88-72, след като водеше значително почти през целия мач и записа втори пореден успех. Само преди дни тимът на Таня Гатева игра финал в Адриатическата лига, но загуби от Атлете Целе. Това бе шести успех за бургазлийки, които имат и 8 загуби. Берое е трети с 8-5. Следващият кръг е още утре в сряда като Нефтохимик почива, а Берое има тежка програма като приема у дома Хасково 2012.

Срещата започна оспорвано, но само в първите минути на мача. Постепенно Нефтохимик започна да налага контрол на терена и поведе сериозно в резултата. В средата на втория период бургазлийки направи серия 17-1 и поведоха с цели 19 точки на почивката. След подновяване на играта Нефтохимик вдигна аванс още повече над 20 точки и до края на мача на позволи на Берое да стопи разликата. Най-голямата разлика стигна до 28 точки, а старозагорки успяха да спечелят само последната част, но разликата бе прекалено голяма. Берое допусна цели 17 грешки, от които домакините отбелязаха 19 точки.

Ашли Прим бе най-полезна за успеха с 26 точки, а 22 наниза Габриела Костова. Тина Требеч приключи с 20 точки и 8 борби, а 17 реализира Теодора Динева.

За Берое Стара Загора над всички с 32 точки бе Сиера Уорън, а 14 отбеляза Мария Желязкова.