Хасково 2012 без проблем в Стара Загора

22-03-2017 19:47

Хасково 2012 постигна убедителна втора поредна победа в междинния 18-ти кръг при жените. В двубой, игран пред празни трибуни в Стара Загора заради наказание след боя в Хасково, носителят на Купа България 2017 надигра без проблем с 95-78 Берое, за който това бе втори двубой в рамките на по-малко от 24 часа.

Във вторник вечер заралийки гостуваха на Нефтохимик, а малко преди това в неделя пък тимът на Таня Гатева игра финал в Адриатическата лига, но загуби. След този мач старозагорки инкасираха трета поредна загуба, но държат трета позиция с актив 8-6, а Хасково запазва еднолично лидерство в класирането с актив 12-3. В следващия предпоследен кръг от редовния сезон на 26 март тимът на Елена Станкова приема у дома Нефтохимик 2010, а два дни по-късно старозагорки гостуват на Монтана 2003.

Срещата започна оспорвано до средата на първия период, когато Хасково направи серия 11-0 и взе нещата в свои ръце. Постепенно носителят на Купата започна да покачва преднната си и след силна втора част поведе с 18 токи на полувремето. След почивката дойде и най-голямата разлика от 25 точки при 65-40. Берое направи късен щурм като задържа гостите без кош в последните две минути и половина на мача и направи серия 12-0, но разликата бе прекалено голяма. В последните 16 секунди бяха взети четири таймаута от двата отбора, но това не промени изхода на мача. Хасковлийки имаха по-силен процент на стрелба - 37-70 (52%) срещу 30/85 (35%) на съперника, но допусна 7 грешки повече - 20 срещу 13.

Капитанката Радостина Димитрова бе най-полезна за успеха с 29 точки, 8 борби и 5 асистенции, а дабъл-дабъл от 22 точки и 13 борби имаше Челси Лий. Дженифър О′Нийл приключи с 13 точки, а 13 борби и 10 точки имаше Уолтия Рол.

За Берое Моник Рийд бе най-полезна и единствена с двуцифрен актив от 29 точки и 15 борби.