Реал Мадрид отново ликува след Ел Класико

(сн.Daniel Casas)
22-03-2017 23:51

Реал Мадрид спечели дългоочакваното дерби с Барселона от Евролигата. Пред собствена публика мадридският гранд победи каталунците с 85-69. Това бе трети пореден успех за Реал Мадрид в Ел Класико. Александър Везенков се появи в игра през втората част и прекара общо около 12 минути на терена, през които отбеляза една тройка.

След този мач Реал Мадрид заема второто място във временното класиране. Барселона е на 11-ата позиция и на практика няма шансове за продължаване във фазата на елиминациите в Евролигата.

Реал Мадрид поведе с 6-0 след две тройки на Антъни Рандълф и Джефри Тейлър. Барселона вкара първия си кош близо три минути и половина след началото на мача, след като Стратос Перпероглу отбеляза две точки. Каталунците се доближиха само на една от своя съперник при 8-7, но Реал Мадрид отново натрупа аванс и първата част завърши при резултат 22-13.

Барселона започна силно втората четвърт и след серия от 7-0 намали пасива си само на две точки. Заслуга за това имаше и появилият се в игра за първи път в мача Александър Везенков, който се отчете с тройка. Въпреки лекия спад в играта, Реал Мадрид бързо се съвзе и отвърна със серия от 10-3. Задачата на Барселона стана още по-трудна, след като в края на първото полувреме треньорът на тима Йоргос Барцокас бе изгонен с две технически нарушения след сериозен спор с реферите. Това позволи на домакините да увеличат аванса си и да се оттеглт на почивката с 14 точки аванс при 41-27.

След подновяването на играта Барселона отново опита да се доближи до своя съперник, като смъкна пасива си на 9 точки. Тогава обаче звездата на мадридския гранд Серхио Люл за пореден път взе нещата в свои ръце и с две бързи тройки в средата на частта не позволи на каталунците да направят обрат. Реал Мадрид започна решителния период с 13 точки преднина, като до края на мача запази комфортния си аванс и на практика срещата се доиграваше.

Над всички за Реал Мадрид отново бе Серхио Люл със своите 21 точки и 6 асистенции. Густаво Айон добави 14 точки и 5 борби, а Антъни Рандълф се отчете с 13 точки и 5 борби.

За Барселона с дабъл-дабъл от 12 точки и 10 борби е Анте Томич, а Тайрис Рийс също вкара 12. С 11 точки е Петери Копонен.