Ръсел Уестбрук направи перфектен трипъл-дабъл (видео)

23-03-2017 10:32

Ръсел Уестбрук записа своя 35-ти трипъл дабъл по невероятен начин.  Гардът на Оклахома записа 18 точки, 11 борби и 14 асистенции и не пропусна нито една стрелба, а неговият тим победи Филаделфия със 122-97.

Уестбрук вкара всичките си 6 стрелби от среднор азстояние и 6 фаула. Според Elias Sports Bureau няма играч в историята на НБА, койт да не пропусне нито стрелба или фаул, правейки трипъл-дабъл. Гардът нямаше нито стрелба от тройката за първи път от март 2016, а след мача призна, че не е знаел, че няма пропусната стрелба.

Най-резултатен за Олахома с 24 точки и 11 борби се включи Енес Кантер, а 18 отбеляза Виктор Оладипо. С 13 точки приключи Дъг МакДермът.

Ник Стаускас изведе Филаделфия с 20 точки като за първи път в своята кариерата записа няколко поредни мача с над 20 точки.  Шоун Лонг реализира 13 точки, а по 12 точки добавиха Дарио Шарич и Робърт Кавингтън.

След 11 смени на водачеството в първите минути на мача, Тъндър пое контрола в мача със серия 14-3, след което поведе със 7 точки след първия период. Оклахома вдигна преднина до 14 във втората и поведе сериозн на почивката при 63-50. След почивката Филаделфия позволи разликата да скочи до 26 точки. До края мачът се доиграваше. Тъндър печели 16 поредни мача срещу Филаделфия, серия, която започва от сезон 2008/2009 и най-голямата в историята на Оклахома Сити. Тъндър доминираше най-сериозно под коша като овладя 56 борби срещу само 25 на съперника.

Тагове: Оклахома, Филаделфия