Лилов и Сегед загубиха важен мач

24-03-2017 12:12

Иван Лилов изигра пореден силен мач, но тимът му не успя да се пребори с един от най-силните отбори в Унгария. Българският национал бе най-резултатен и наниза 17 точки, а Сегед изпусна втория Солнок с 66-70. Така тимът на Лилов отстъпи осмото място на Дуна, с който делят равен актив от 12-13. В следващия последен кръг от редовния сезон в неделя на 26 март приема у дома шестия Капошвари в решителен мач за влизане в плейофите. Дуна пък има трудната задача срещу лидера Алба.

Лилов добави към точкович си принос 4 борби, 3 асистенции и 2 откраднати като бе 7/14 от средно разстояние, 3/4 от фаула и 0/4 от тройката.

Сегед поведе с 6 точки след първия период, а до почивката Солнок изравни. Съперникът на Иван Лилов спчели изцяло второто полувреме и се поздрави с успеха. Само в последния период Солнок позволи 8 точки на Сегед срещ свои 20 и това му помгна за успеха. Съперникът на Лилов Солнок доминираше под коша като овладя 10 борби повече - 39 срещу 29 за тима на Лилов.

Тагове: Иван Лилов, Сегед