Рилски спортист се измъкна сух 1.7 секунди преди края

25-03-2017 19:57

Рилски спортист постигна много важна победа, с която на практика затвърди четвъртото си място в лигата. Самоковци успяха да измъкнат 87-86 у дома над Спартак Плевен по много драматичен начин. С това Рилски вече е с баланс 13-8, докато плевенчани останаха пети с 10-10. Гостите могат да съжаляват за пропуснатия шанс, тъй като водеха през почти цялото време и нямаше да е незаслужено, ако си бяха тръгнали с успех. В следващия кръг Рилецо ще гостува на Берое, докато спартаклии приемат Лукойл Академик.

След равностойно начало гостите завършиха по-добре първата част и дръпнаха в резултата. Малко след началото на втората четвърт гостите поведоха със 7, но тогава Рилецо отговори с 9-0. Домакините обаче не успяха да направят някакъв аванс, а точно преди паузата плевенчани го сториха и бяха напред с 5. Второто полувреме тръгна с 6 поредни точки за самоковци, които поведоха. След това двата отбора разменяха точки преди серия от 9-0 да даде аванс от 6 за гостите, който след 30 минути падна до 5.

Спартак поддържаше минимална преднина в последната част, като отговаряше на на всеки кош. В един момент Рилски изравни, но Коев веднага отвърна с тройка, но малко по-късно Бройнсма даде аванс от точка на самоковци. Маринчешки върна кош при 1:32 до края, след което и двата тима пропуснаха. Спартак отново не успя да вкара, но Танев взе борба в атака и накрая топката пак стигна до Маринчешки, който вкара за +1 при оставащи 19 секунди. При 1.7 на таблото при борба бе фаулиран Еван Бройнсма, който не трепна и отбеляза и двата си опита. В последната атака Мартин Маринов получи и стреля от неудобна позиция, но нямаше шанс да отбележи.

Плевенчани отбелязаха 9 тройки от 27 опита срещу само 3 от 15 за самоковци. Именно това отново бе основното оръжие за гостите, но за тяхно съжаление не им стигна малко.

Най-резултатен за успеха бе Йордан Бозов с 22 точки, като добави и 8 асистенции. По 18 точки за успеха вкараха Златин Георгиев и Ди Джей Шелтън, който хвана и 10 борби.

За гостите дабъл-дабъл направи Димитър Маринчешки с 23 точки и 11 борби. Константин Коев се включи с 15 точки, а 12 имаше Милован Савич.