Левски 2014 удържа трудно Чавдар, ИУ се справи с Видабаскет

26-03-2017 19:09

Левски 2014 - 2 победи трудно Чавдар Троян като гост. В двубой от първата шестица на А група тимът на Мануел Марков се наложи с 89-83 след оспорван мач, белязан от множество обрати. Това бе пети успех за столичани, които имат и три загуби и заемат второ място в класирането. Чавдар е пети с 2-6. В следващия предпоследен кръг на 2 април тимът на Лъчезар Диков гостува на ИУ, а ден по-късно "сините" приемат лидера Академик София.

Срещата започна доста оспорвано, а след първия период Левски успя леко да се измъкне напред с 5 точки. Гостите поддържаха лека преднина и във втората и след като за кратко вдигнаха до 8 на почивката Чавдар отново свали пасива си до 3. Домакините дишаха във врата на съперника през цялтоо време като в края на третия период отново успяха да обърнат при 60-59 след тройка на Тодор Колев, но Ангел Пейчинов върна аванса на "сините". Водени от Филип Каменов и Вучков Чадар поддържаше доста време аванс в последния период. Две минути преди края Левски водеше с 2 при 82-80, но "сините" затвориха мача със серия 9-3 и спечелиха двубоя.

Тимът на Мануел Марков имаше изключително силен процент на стрелба от средно разстояние - 27/38 (71%) срещу 27/51 (52%) на съперника.

Васил Михайлов направи пореден страхотен мач за Левски 2014 с дабъл-дабъл от 36 точки и 19 борби. Ангел Пейчинов отбеляза 20 , а 15 имаше Евгени Хаджирусев. За Чавдар Филип Каменов бе най-полезен с дабъл-дабъл от 24 точки и 10 борби. Ивайло Вучков се включи със 17 точки и 9 борби, а 13 отбеляза Тодор Колев. Георги Христов приключи с 11 точки и 8 борби.

ИУ Варна прекъсна във Видин серията от загуби. Тимът на Петко Делев надигра Видабаскет с 87-78, след като водеше значително през целия мач. Домакините успяха да спечелят само последната част като намалиха значително изоставането си, но не успяха да стигнат до обрат. Това бе пети успех за варненци, които са трети в класирането, а съперникът им е последен с 1/7. В следващия предпоследен кръг видинчани гостуват на Рилски спортист - 2.

Срещата започна оспорвано с множество обрати през първото полувреме, но на почивката ИУ Варна се откъсна с 9 точки напред. Варненци изиграха много силна трета четвърт, след която вдигнаха за първи път преднината си над 15 точки. Домакините свалиха изоставането си до 5 точки в срядата на посоледния период, но ИУ не позволи на съперника да се доближи повече.

Антон Диков бе най-резултатен за Икономическа университет с 18 точки, а Саша Топчов направи даъл-дабъл със 17 точки и 12 борби. Деян Карамфилов също направи силен мач като имаше 15 точки, 6 асистенци и 6 откраднати, а 12 реализира Хакан Сербезов. С 10 точки завърши Николай Георгиев.

За Видабаскет Теодор Николов бе най-полезен с дабъл-дабъл от 29 точки и 10 борби, а 14 реализира Пламен Станков. Радослав Колев приключи с 11 точки и 5 борби, а близо до трипъл-дабъл с 10 точки, 9 борби и 8 асистенции завърши Теодор Киров.