Нефтохимик 2010 се бори, но Берое Стара Загора се окичи с бронза

23-04-2017 19:41

Берое Стара Загора завоюва бронзовите отличия в Държавното първенство за жени. Тимът спечели гостуването си на Нефтохимик 2010 с 80-69 и затвори серията с 2-0 победи. Домакините бяха равностойни през по-голямата част от мача, но слаба трета четвърт им коства успеха. Това е трето отличие за тима на Таня Гатева през сезона след сребърните медали в Адриатическата лига и бронзовите отличия в турнира за Купата на България.

През първата част Берое Стара Загора на два пъти повеждаше с по няколко точки, но домакините бързо изравняваха и не позволиха на своя съперник да се откъсне в резултата. Все пак, след десет минути игра, гостите водеха с 4. Те продължиха да поддържат преднината си и в началото на втория период. След серия от 8-0 обаче Нефтохимик 2010 поведе и на почивката водеше с 38-36.

След подновяването на играта Берое Стара Загора отново излезе напред. До средата на частта играта бе сравнително равностойна, но в края баскетболистките на Таня Гатева дръпнаха със 7 точки. Те направиха серия от 7-0 в началото на последната четвърт и поведоха с двуцифрена разлика. Нефтохимик 2010 опитаха да се върнат в мача, но гостите не позволиха.

Над всички за победителките бе Моник Рийд, която реализира дабъл-дабъл от 28 точки и 11 борби. Джазмин Пъркинс добави 14 точки за успеха, а с 11 е Сиера Уорън.

За Нефтохимик 2010 четири състезателки завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатна бе Ашли Прим с 19 точки, Габриела Костова добави 12. С 11 се отчете Росица Йовчева, а с една по-малко е Тина Требец.