Борис Стоянов: С Академик изиграхме най-драматичните си мачове този сезон

25-04-2017 15:46

Изпълнителният директор на Черно море Тича Борис Стоянов заяви, че до момента в клуба си поставят добра оценка за представянето до момента.

Черно море Тича завърши на седмо място в редовния сезон и ще играе срещу Академик Бултекс 99 на четвъртфиналите.

"Оценката, която поставяме на отбора за представянето до момента, е добра. Вярвам, че момчетата ще влязат в плейофната серия с много високо самочувствие, настроение, желание и мотивация. Не просто да се представят добре, но да преодолеем отбора на Академик Бултекс. Ако човек не вярва, че може да играе добре, да спечели, да преодолее съперника, няма смисъл да играе. Това го усещам в момчетата и вярвам, че ще се представят по възможно най-добрия начин," коментира Стоянов.

"В тази серия, независимо че играят вторият срещу седмия в класирането от редовния сезон, ние излизаме за да победим и продължим напред. С никой друг отбор през тази година срещите ни не са били толкова драматични. И домакинствата, и гостуванията винаги се решаваха в последната секунда. За наше съжаление и трите мача завършиха с негативен за нас резултат. Мисля, че това няма да попречи на отбора психологически, а напротив - ще зареди момчетата да покажат, че е крайно време и ние да спечелим, и то повече от веднъж срещу този съперник. Вярвам, че ние можем да покажем срещу този съперник, че сме по-добрият отбор", каза още Стоянов.

"Трагедии при евентуален неуспех срещу пловдивския тим няма да се правят в никакъв случай. Ние сме казали много отдавна, че идеята през тази година бе първо да го има варненския баскетбол на мъжко ниво, и второ тези момчета, които са израснали във варненската школа, да продължат да играят тук. В някаква част успяхме да запазим по-голямата част от тези момчета и им беше даден пълен шанс за изява. На моменти се справяха много добре, на моменти не толкова, но случилото се през този сезон, според мен е добра основа всички момчета от варненската школа да се върнат и да им бъде даден шанс да играят тук", обобщи изпълнителният директор на клуба.

Първата среща от четвъртфиналния плейоф е в четвъртък /27 април/ от 18:30 часа в Пловдив.