Фенербахче затвори серията с ПАО в три мача

(сн. euroleague.net)
25-04-2017 22:56

Фенербахче стана първият отбор, класирал се за Файнъл 4 на Евролигата. Отборът надви Панатинайкос като домакин със 79-61 в третия мач от плейофната серия между тях и я затвори с 3-0 победи. Така турският отбор ще играе за титлата пред своите фенове в Истанбул, който е домакин на финалната четворка на турнира.

През първите 15 минути от мача водачеството се сменяше, след което домакините взеха по-трайна преднина. На моменти през третата четвърт техният аванс ставаше двуцифрен, а след 30 минути беше 10 точки при 52-42. Голямата разлика беше натрупана в последната десетка, като в началото й стигна над 20 точки. В последните минути Фенербахче нямаше проблеми да удържи победата.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив в мача. Най-резултатен с 13 точки беше Боби Диксън, а 12 добави Джеймс Нънали.

За Панатинайкос най-резултатен с 16 точки беше Кей Си Ривърс, а с 12 плюс 5 борби се отчете Крис Сингълтън