Левски вкара 105 за третото място на Купа Плевен

(сн. BGbasket.com)
21-09-2017 19:40 | BGbasket.com

Левски се наложи със 105-79 над Спартак и взе третото място на Купа Плевен.

"Сините" изригнаха в края на третата и началото на четвъртата част за убедителния успех, като до този момент играта бе доста равностойна и премина през доста смени на водачеството.

Спартак бе без контузения Седрик Боуен, а Левски също заради здравословни проблеми не използва Крис Минков и Крум Дойчинов. Старши треньорът на "сините" Константин Папазов, който е и президент на клуба, възложи на помощниците си Димитър Ангелов и Божидар Гьорев да ръководят мача, заради ангажимент в София.

Първата част предложи много емоции, размяна на водачеството и доста атрактивни отигравания. Левски имаше съвсем малка преднина след първите 10 минути, но след нея бе видно, че изходът от мача няма да стане ясен скоро.

Втората част също вървеше кош за кош като Левски успя да се откъсне с 6 на два пъти, но после резултатът пак бе изрявняван.

Спартак стреляше повече от добре от тройката като за първото полувреме реализира повече от половината си точки от разстояние след 8 тройки! На почивката плевенчани дори имаха една точка аванс - 43-42.

Левски бе на обратния полюс в стрелбата от тройката и имаше една-единствена за 20 минути. "Сините" не започнаха добре и второто полувреме, и Спартак стигна до най-голямата се преднина, преди най-после Левски да се отпуши от далеч и да обърне и поведе с цели 7 в средата на третата част.

За първи път разликата стана двуцифрена в полза на гостите в началото на последния период и започна да расте. 5 минути преди края авансът ня Левски скочи до 20 и двата отбора доиграха мача с повечето си млади състезатели.

Никола Маравич записа 24 точки само за 20 минути на терена за Левски. Деян Карамфилов приключи с 20 точки, 7 борби и 6 асистенции. Алекс Симеонов добави 21, а Александър Милов - 17.

За Спартак Плевен по 18 точки реализираха Герасим Николов и Константин Коев.

Тагове: Левски 2014, Спартак Плевен