Победната серия на Балкан продължава

12-11-2017 19:57 | BGbasket.com

Балкан продължава с отличното си представяне от началото на сезона. Баскетболистите на Небойша Видич записаха пета поредна победа, след като се наложиха над Берое с 87-80 в среща, изиграна в „Арена Ботевград“. Домакините водеха през повечето време на мача и въпреки че пропиляха разлика от 17 точки в края, не допуснаха обрат. В игра за тима от Стара Загора се появи Майк Ди Нуно, който пропусна последните мачове заради контузия.

Успехът бе пети за тима от Ботевград, който е единствен без загуба в шампионата, докато отборът на Любомир Минчев е с три успеха и две поражения.

В следващия кръг Балкан гостува на Ямбол, докато Берое посреща Лукойл Академик.

Домакините започнаха ударно мача и още през първата част поведоха с комфортна разлика при 28-15. Ситуацията за Берое се усложни още повече, след като в началото на втората четвърт Майк Ди Нуно бе сменен принудително, тъй като за близо две минути на терена успя да натрупа три лични нарушения. Балкан поддържаше двуцифрения си аванс, но в края на полувремето гостите свалиха изоставането си на осем точки.

Двата тима изиграха много равностойна трета четвърт, като след края й разликата в полза на домакините се запази. Берое заигра много силно в заключителните минути и свали изоставането си само на две точки. Този път обаче Балкан не допусна обрат и спечели мача.

Най-резултатен за успеха бе Христо Захариев, който отбеляза 22 точки. С 20 е ДиВон Уошингтън, 17 има Девин Брукс (плюс 12 борби), а с по 11 точки се отчетоха Павел Иванов и Венцислав Петков.

За Берое над всички бе Александър Янев с 31 точки, като той има и 9 борби. Алекс Дейвис завърши с 22 точки и 10 борби, а 12 точки има Тери Уиснант.