Безоблачен дебют за Георги Давидов

02-12-2017 19:36 | BGbasket.com

Лукойл Академик нямаше никакви проблеми и се наложи със 112-81 над Ямбол в дебюта на Георги Давидов и новия му щаб начело на шампионите.

Лукойл дръпна с двуцифрен аванс още в първата четвърт, Ямбол игра по-добре във втората част, но след почивката домакините си свършиха работата и стигнаха до сериозната разлика.

В три от четирите части на мача Лукойл успя да вкара 30 и повече точки, а офанзивната мощ на тима си пролича и в невероятните 35 асистенции.

"Студентите" отбелязаха и 13 тройки и имаха повече от отлични проценти на стрелба.

Повече от четвърт от точките за Ямбол дойдоха от наказателната линия, а без Стойо Чолаков, Иван Чолаков бе принуден да заложи и на по-млади играчи.

Давидов успя да раздели минутите в Лукойл, като най-много - 21 записаха Николай Стоянов и Кийт Клентън. Всеки един от 12-те пък се разписа за домакините.

Джъстин Нокс бе най-резултатен за успеха с 20 точки, Дъстин Уеър добави 14, а Божидар Аврамов и Асен Великов вкараха по 12.

Брайкис Перин и Алан Арнет реализираха по 21 и 20 за Ямбол.