Тройка в края реши дербито ЦСКА – Берое -2

(сн: BGbasket.com)
07-01-2018 19:25 | BGbasket.com

Берое постигна инфарктна победа с 81-79 при гостуването си на ЦСКА в първи бараж за влизане в Първа шестица на А група - мъже.

ЦСКА води 36 минути от двубоя, но решителна тройка на Николай Титков в последните секунди донесе успеха за старозагорци. Реваншът е след седмица в Стара Загора.

Берое излезе с най-доброто налично, като от първия състав веднага след мача с Левски Лукойл пристигна Николай Николов. ЦСКА на противоположния полюс не можеше да използва за важната среща капитана си Ивайло Тонев, лекуващ травма. Въпреки това “червените” изиграха страхотна първа четвърт, с повече от обещаваща успеваемост, за да вземат седем точки аванс след 10 минути игра.

ЦСКА продължи да води и във втория период уверено, а на почивката имаше преднина от 11 - 48-37. Второто полувреме започна с много бързи атаки и равностойна игра, но Берое не се отказа да се бори и успя да скъси изоставането си наполовина в третата четвърт.

Финалният период бе пълен с много битка по цялото игрище, но играта на гостите се получаваше повече и въпреки изключително късата си ротация, с повече опит на основните баскетболисти, Берое изравни и поведе за първи път 6 минути преди края.

ЦСКА отново си върна преднината, но така и не успя да я направи повече от 2-3 точки. Така след един пропуск в атака в последната минута, при точка пасив за Берое, Николай Титков получи златен шанс да стреля от тройката и 5 секунди преди сирената нанесе решителния удар, донесъл победата на старозагорци с 81-79.

Всички 81 точки на Берое бяха отбелязани от титулярите, като Николай Николов завърши с 25 точки и 14 борби, 21 добави Евгени Василев, а 20 и 11 борби - Мартин Раднев.

За ЦСКА Анди Франсис завърши с 26 точки, 9 борби и 5 асистенции. 21 точки вкара един от най-малките на терена Емилиян Грудов.