Славия със сериозна крачка към първата четворка при жените

08-01-2018 19:17 | BGbasket.com

Славия направи сериозна заявка за влизане в първата четворка на А група за жени. В квалификациите за попадане сред най-силните през втория полусезон славистките победиха Рилски спортист като гости с категоричното 76-56. Вторият мач от размененото гостуване е в четвъртък в зала „Универсиада“ в София, а победа или загуба с до 20 точки ще означава попадане в първата четворка за Славия. Там вече са Монтана 2003, Хасково 2012 и Берое Стара Загора. Загубилият квалификациите ще играе във втората седмица през останалата част от сезона.

Гостите започнаха със силна защита и поведоха още през първата част. Те продължиха да не допускат много точки в коша си до почивката и успяха да натрупат сериозна преднина от 19 точки. Рилецо изоставаше с над 20 точки малко след подновяването на играта, но направи добра серия в края на третата част и се приближи на 14 точки. Славия обаче беше категоричен в края и си осигури много комфортен аванс преди реванша на своя територия.

За победителките Естер Мичева записа 24 точки, 11 борби и 7 отнети топки, 22 плюс 9 борби добави Антония Филипова, а Стефка Николова регистрира 13 точки и по 9 борби и асистенции.

За Рилски Наталия Славчева отбеляза 10 точки и хвана 8 борби, а 9 вкара Валентина Клисарска.