Монтана 2003 с ключова европейска победа

(Снимка: LAP.bg)
21-02-2018 20:11 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа много важна победа като домакин на сръбския Цървена Звезда с 81-56 в мач от топ 8 на Адриатическата лига за жени. Успехът в зала „Младост“ бе общо седми за българския отбор, който има и четири загуби и изпревари в класирането днешния си съперник, с който допреди мача имаше еднакъв актив. Монтанки са втори след лидера Цинкарна Целе и бетонираха мястото си в четворката на класирането. В следващия кръг Монтана ще гостува на последния в класирането Трешневка 2009 в търсене на трета поредна победа.

Домакините поведоха още след първите няколко атаки и водиха през цялото първо полувреме, като на моменти разликата стана двуцифрена, а на почивката беше 9 точки при резултат 40-31. След подновяването на играта гостите се приближиха опасно, но до края на третия период Монтана отново дръпна напред за 56-43. Категорично спечелена последна десетка направи победата на тима разгромна.

Сара Бут наниза 33 точки за победителките след стрелба 13/18 за две точки и 7/7 от наказателната линия, а 10 добави Милана Живадинович.

За Цървена Звезда Мария Пърлия записа 12 точки, а с по 10 завършиха Александра Катанич, Биляна Степанович и Невена Наумцев.