Ново поражение за Берое Стара Загора в Адриатическата

(Снимка: LAP.bg)
21-02-2018 21:46 | BGbasket.com

Берое Стара Загора претърпя ново поражение в Адриатическата лига за жени. Като гост на Цинкарна Целе тимът отстъпи с 63-93 и продължава да е в дъното на класирането заедно с Трешневка 2009 с по 3 победи и 8 загуби. Следващият мач на старозагорки е срещу Партизан 1953 у дома.

Словенският тим, който е лидер във временното класиране, натрупа солиден аванс още в началото на мача и след една част водеше с 29-14. Комфортната му преднина се запази до почивката, а след подновяването на играта продължи неумолимо да расте. След 30 минути игра разликата вече беше 20 точки, а след като взе и последната десетка Целе я увеличи с още 10.

За българския отбор Теодора Динева записа 23 точки и добави по 4 борби и асистенции, а с 10 точки и 5 борби се отчете Джордан Рейнълдс.

За победителките Одийра Чидъм регистрира 22 точки и 8 борби, а с 20 точки, 7 борби и 6 асистенции се отчете Ива Слоншак.