Рилски спортист спечели малкия финал на Балканската в продължение

(сн. LAP.bg)
15-04-2018 17:08 | BGbasket.com

Рилски спортист завърши на трето място в Балканската лига. След като изоставаше през повечето време от малкия финал на турнира самоковци стигнаха до продължение, в което категорично надиграха Блокотехна за резултат 92-79. Това е вторият комплект медали за самоковци, които спечелиха турнира Купа България по-рано през сезона.

Блокотехна започна мача силно и поведе още в началото, за да остане напред през цялата първа четвърт, като в края й се стигна до двуцифрена разлика при 26-16. Серия от 10-0 за Рилецо в началото на втория период доведе до равенство. Македонците бързо си върнаха водачеството и запазиха малка преднина до почивката, когато резултатът беше 42-38. Статуквото се запази след почивката, като Блокотехна поддържаше минимална разлика. Едва в края Рилецо изравни и прати мача в продължение, което спечели категорично с 15-2 и стигна до победата.

Мартин Маринов отбеляза 25 точки и подаде 5 асистенции за победителите, 18 плюс 11 борби отбеляза Травис Тейлър, а с 12 точки и по 7 борби и асистенции се отчете Дерек Райт.

За Блокотехна над всички с 31 точки беше Данило Миятович, а Мариян Младенович се включи с 16 точки и 9 борби.