Академик Бултекс 99 с историческо място в Топ 4

(сн. LAP.bg)
02-05-2018 20:07 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 не остави съмнения в превъзходството си в Мач №3 от четвъртфиналната серия срещу Ямбол и с 2-1 победи за първи път в историята си намери място в Топ 4 на мъжкото първенство.

В решаващата среща на свой терен в Пловдив, Академик Бултекс 99 се наложи със 103-72.

Пловдивчани ще играят срещу Балкан на полуфинал, като имат домакинско предимство и на 6 май приемат ботевградчани.

Академик Бултекс 99 започна добре в нападение, с почти перфектни проценти и благодарение на това взе инициативата и водеше уверено. В защита обаче пловдивчани оставяха доста възможности на Ямбол в началните минути.

Шест тройки от шест опита за 8 минути игра обаче нямаше как да не вдигнат разликата в полза на Академик и авансът им скочи до 10 много бързо. Със седмата тройка, трета на своята сметка, Мартин Дурчев затвори първата част при 33-23.

Именно лошата защита обаче позволи серия от 7-0 на Ямбол на старта на втория период и пасивът изведнъж се стопи само до три точки.

Академик обаче отговори със своя поредица от 10-0, за да вдигне до 14 преднината си, и освен това домакините продължиха да нижат точки до почивката без спирка.

След подновяването на играта баскетболистите на Асен Николов излязоха, за да решат всичко. Отново серия от 9-0 им даде вече над 20 точки преднина само за три минути от началото на второто полувреме. В средата на частта Ямбол вече изоставаше с 30 и всяка интрига се загуби.

В последната четвърт мачът се доиграваше, като на терена се появиха всички резерви от двата състава.

Петима играчи от Академик завършиха с двуцифрен актив, като с 18 точки най-резултатен бе Васил Бачев, а Мартин Дурчев добави 16 точки и 9 асистенции.