Академик Бултекс 99 удържа Балкан и изравни серията

(сн. LAP.bg)
08-05-2018 20:26 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 спечели втория мач от полуфиналната серия срещу Балкан. Баскетболистите на Асен Николов се наложиха над своя съперник с 68-59 у дома и изравниха общия резултат на 1-1 победи. Домакините водеха почти цял мач, но бяха близо до това да допуснат обрат в последните минути.

Ключов за изхода на срещата бе слабият процент стрелба на тима на Небойша Видич. Балкан бе едва 33% срещу 43% за съперника.

Следващите два мача от серията са в Ботевград в петък и неделя. Ако се стигне до пети двубой, той отново ще бъде в Пловдив.

Двубоят започна с размяна на кошове, а след две тройки на Груев и Бачев домакините поведоха с 6 точки. В следващите минути пловдивският тим продължи да увеличава разликата в своя полза. Малко преди края на частта тя достигна 11 точки, но Балкан намали изоставането си на 7. През втория период Академик Бултекс 99 поддържаше аванса си, а след силен край на полувремето се оттегли на почивката при резултат 44-28 в своя полза.

След паузата Балкан заздрави защитата и започна да играе по-агресивно, като бързо свали разликата на 9 точки. „Зелените“ обаче направиха куп пропуски, което позволи на съперника им отново да дръпне с 16 преди решителните десет минути. В средата на последната част гостите останаха и без Игор Кесар, който напусна за пет фаула. Те обаче не се отказаха и водени от Венцислав Петков, свалиха разликата само на 4. Академик Бултекс 99 отново поведе с 8 при оставащи 50 секунди до края. Тогава Небойша Видич получи техническо нарушение. Юмипиг бе точен от линията и сложи край на надеждите на гостите за обрат.

Димитър Димитров бе най-резултатен за победителите със 17 точки. С 15 е Александър Груев, а по 13 добавиха Никола Маравич (плюс 10 борби) и Айзея Юмипиг.

За Балкан с 16 точки и 9 борби завърши ДиВон Уошингтън. Венцислав Петков отбеляза 13, а Христо Захариев се отчете с 10.