Рилецо спечели трилър в София, изравни на Левски Лукойл

(сн. LAP.bg)
09-05-2018 18:29 | BGbasket.com

Рилски спортист изравни полуфиналната плейофна серия в мъжкото първенство срещу Левски Лукойл на 1-1 победи. Като гости в зала "Универсиада" в мач №2 самоковци победиха със 78-77 след тройка на Дерек Райт при половин минута преди сирената. Мачът премина през обрати и логично всичко се реши в края, а серията започва отначало. Следващият сблъсък между отборите ще бъде на 12-и май (събота), а серията се мести в „Арена Самоков“.

Рилски спортист започна мача силно и след отлична резултатност през първата четвърт се откъсна напред в резултата. В средата на първия период разликата стана двуцифрена при 20-10, а самоковци запазиха добър аванс до края му за 32-24. Левски Лукойл започна да топи изоставането си и след като завърши първото полувреме със серия от 9-3, се приближи само на точка от съперника си при 51-52.

„Сините“ изиграха ключова трета част, в която бързо обърнаха резултата и се откъснаха напред, ограничавайки максимално съперника си. Интересен факт е, че единствените точки на Рилецо през този период бяха от наказателни удари и 10 минути е нямаха кош от игра. Така след 30 минути домакините водеха с 68-59.

Левски Лукойл остана напред дълго през последната десетка, въпреки че авансът му беше крехък. В последната минута Рилски спортист се приближи само на две точки, а след грешка при изнасянето на съперника Дерек Райт наниза тройка и изведе отбора си с точка напред за 78-77 при половин минута до края. В последната атака на „сините“ Асен Великов получи на тройката и направи най-важната стрелба в мача, но пропусна и победата остана за Рилски.

Най-резултатни с по 17 точки за победителите бяха Мартин Маринов (5 тройки) и Йордан Бозов. 13 точки и 5 асистенции добави героят на мача за тима Дерек Райт.

За Левски Лукойл с 18 точки и 4 асистенции завърши Божидар Аврамов, 15 отбеляза Станимир Маринов, а 13 – Неманя Милошевич.