Хюстън е на победа от детрониране на шампиона Голдън Стейт (видео)

(Снимка: Gulliver/GettyImages)
25-05-2018 10:42 | BGbasket.com

Хюстън Рокетс е на победа от детрониране на шампиона на НБА Голдън Стейт Уориърс и стигане до тазгодишния финал в лигата. Тимът спечели мач №5 от финала на западната конференция с резултат 98:94 като домакин. Така резултатът във финалната серия е 3-2 победи. Следващият мач е в Оукланд и при победа на Ракетите може да е последен, а при равенство серията ще се върне в Хюстън за решителен седми сблъсък.

Отборите изиграха по една силна част през първото полувреме и стигнаха до равенство при резултат 45-45 на почивката. Мачът продължи оспорвано през цялото второ полувреме, а Ерик Гордън се намеси в края, за да донесе победата на отбора си. Той наниза ключова тройка при 81 секунди до края, както и два наказателни удара при оставащи две секунди, за да успее отборът му да удържи победата в драматичния завършек на мача.

Гордън влезе от пейката и завърши с 24 точки, 20 плюс 7 борби и 6 асистенции добави Крис Пол, а 19 точки отбеляза Джеймс Хардън.

За Голдън Стейт най-резултатен с 29 бе Кевин Дюрант, Клей Томпсън вкара 23 точки, а 22 плюс 7 борби и 6 асистенции записа Стеф Къри.