Уцелиха съдия в главата с бутилка, прекъснаха мач от финалите U16

04-06-2018 22:49 | BGbasket.com

Последният мач от груповата фаза на финалите на държавното първенство за момчета U16 в Самоков беше прекъснат. В срещата между Тунджа Ямбол и домакина Рилски спортист се стигна до продължение, а отборите бяха изведени от залата.

След прекъсване на играта заради нарушение от публиката бе хвърлена бутилка, която уцели един от съдиите в главата. Това наложи прекъсване на срещата и предизвика суматоха. Съдиите на мачовете от първенството са чуждестранни, част от ежегодния съдийски камп, който се провежда по време на финалите за 16-годишни.

Срещата бе прекъсната три минути и 42 секунди преди края на добавеното време при резултат 77:74 в полза на ямболии. Тя ще бъде доиграна утре от 10:00 часа.

Мачът е решаваща за второто място в групата и съответно участие в полуфиналите на първенството, след като отборите имат по победа и загуба до момента.

В другия мач от група В лидерът в класирането Черно море Тича победи без особени проблеми последния ЦСКА със 74:59. Варненци спечелиха убедително първите три част, постепенно трупайки стабилна преднина от 25 точки. „Червените“ взеха последния период, но изходът от мача нямаше как да бъде променен.

За варненци всички в състава играха поне по една част, като по 11 точки вкараха Мартин Йорданов и Иван Добрев, а 10 добави Любомир Керемедчиев. За ЦСКА Виктор Маргаритов отбеляза 15 точки, 11 добави Мартин Георгиев, а 10 и 6 борби – Константин Стоянов.