Финландия прати България в следващата фаза на квалификациите

(сн. FIBA.com)
02-07-2018 20:44 | BGbasket.com

България ще участва в следващата фаза на световните квалификации. Това стана благодарение на победата на Финландия срещу Исландия в Хелзинки с 91:77. Независимо от изхода на мача на „лъвовете“ в Чехия, те продължават напред в надпреварата. В следващата фаза място си осигуриха също Чехия и Финландия, а исландците отпадат от групата.

Двата тима си размениха по една част, като на почивката финландците водеха с 44:41. Домакините започнаха много силно мача, но през втория период настъпи срив в играта им и това позволи на съперника им да върне интригата в срещата.

След паузата Финландия отново взе инициативата и поведе с двуцифрена разлика, а преди решителните десет минути резултатът бе 67:58 в полза на домакините. До края Лаури Марканен и компания контролираха събитията на терена и спечелиха.

Лаури Марканен избухна с 28 точки за успеха. Сасу Салин отбеляза 19, а със 17 е Петери Копонен.

За Исландия Хьойкюр Паулсон бе най-резултатен с 16 точки. Мартин Хермансон отбеляза 13, а с 10 е Елвар Фридриксон.