Чехия разби сърцата на момичетата от България U20

(Снимка: FIBA.com)
11-07-2018 17:00 | BGbasket.com

Българският национален отбор за жени U20 отстъпи със 67:69 на лидера в група В Чехия.

До последния миг българските момичета имаха своите шансове, поне да пратят мача в продължение, но пропуснаха няколко възможности на индивидуални пробиви във финалната минута.

Победа щеше да даде реални шансове на България U20 за място на полуфинал. Сега възможностите вече остават илюзорни и не зависят вече само от нашето представяне.

България остана отново без капитана си Петя Бояджиева в мача, което ни лиши от ключов играч в битката за полуфинал.

Иначе нашите момичета играха като равен с равен с най-силния състав в групата, като двубоят премина през 10 промени на водачеството и никой от двата тима не успя да вземе двуцифрена предина.

На няколко пъти и в последната четвърт България успя да вземе преднина, но само от точка, преди в заключителните 3-4 минути Чехия да вземе минимален аванс и повече да не го загуби.

Баскетболистките ни направиха няколко атаки за изравняване на финалната права, но не намериха техен завършек.

Гергана Иванова завърши със 17 точки и 9 борби за България, 14 реализира Клаудия Пенкова, а 11 - Александра Петрова.