Нова Зеландия спечели надстрелването с Турция

(сн. FIBA.basketball)
09-09-2019 16:30 | BGbasket.com

Нова Зеландия приключи световното по страхотен начин, след успех със 102:101 над Турция в мач от групите за 17/32 място.

Турция остави да почиват двама основни играчи - Ерсан Илясова и Фуркан Коркмаз, но въпреки това имаше минимално предимство в голяма част от двубоя. Иначе срещата бе много интересна и напрегната, макар и без особено значение. Нова Зеландия не се даваше и непрекъснато догонваше турците, а в последните 4-5 минути водачеството се смени няколко пъти.

Победителят не се знаеше до сирената, като турците пропуснаха няколко възможности в заключителните моменти. Тройка на Скоти Уилбекин излезе от коша, а веднага след това на бърза атака Нова Зеландия реализира. Двата отбора си размениха по още един кош, а Джеди Осман пропусна финалния шут за победата, което остави успеха на съперника.

Новозеландците взеха важни борби в ключови моменти, а твърде индивидуалните действия на турците им костваха победата.

Айзък Фоту бе най-резултатен със 17 точки за Нова Зеландия. Джеди Осман наниза 32, а Мелих Махмутоглу - 27 за Турция.