Берое категоричен срещу Академик Бултекс 99 у дома

(сн. BGbasket.com)
20-09-2019 20:56 | BGbasket.com

Берое записа категорична победа като домакин над Академик Бултекс 99 в контролен мач. Старозагорци се наложиха с резултат 96:69 в своята зала „Общинска“.

Баскетболистите на Любомир Минчев играха много ефективно в нападение още от началото на срещата и бързо се откъснаха напред в резултата. След 10 минути те водеха с 27:18, а категорична втора част ги изведе с 18 точки напред на почивката.

Беройци имаха много успешни стрелби за три точки и това допринесе за голямата разлика в тяхна полза, а и бяха силни в защита, за да стигнат до цели 27 точки аванс в крайния резултат.

Следващата проверка на Берое е на 22 септември, неделя от 19:00 часа, срещу румънския Крайова. Ден по-късно, на 23 септември, румънският тим ще се изправи и срещу Академик Бултекс 99.

Тагове: Берое, Академик Бултекс 99