Берое отстъпи на Крайова след обрат

(сн: BGbasket.com)
22-09-2019 21:20 | BGbasket.com

Берое претърпя поражение срещу румънския Крайова с 86:89 в двубой от предсезонната подготовка на двата тима, изигран тази вечер в Стара Загора. Домакините имаха преднина от 15 точки в хода на срещата, но допуснаха обрат в края.

В състава на гостите играе националът Николай Стоянов, както и състезаващите се преди време в родното първенство Омари Гудул и Тайлър Лейзър. Отборът пък е воден от македонеца с български паспорт Александър Тодоров.

Двубоят започна с много висока резултатност, като след първата четвърт Берое водеше с 29:27. Тимът продължи да увеличава аванса си и на почивката бе напред с 48:40. Преди заключителната четвърт Крайова свали изоставането си само на точка, но в края равенството отново бе възстановено при 84:84. Капитанът на гостите Портър Троп отбеляза ключова тройка, с която изведе своя тим отново напред, като мачът завърши с размяна на наказателни удари в оставащото време.

Остин Прайс бе най-резултатен за Берое с 25 точки, като бе 5/13 от тройката. С 16 точки е капитанът Александър Янев, а 12 отбеляза Реджър Дауъл.

За Крайова най-резултатни бяха Омари Гудул и Богдан Тимиба с по 13 точки. Тайлър Лейзър, Портър Троп и Ръсел Бърд отбелязаха по 12, а Николай Стоянов е с 10.

Тагове: Берое, Крайова