Берое Стара Загора срази финалиста в Адриатическата лига

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
09-10-2019 19:48 | BGbasket.com

Берое Стара Загора продължава успешно защитата на титлата си в Адриатическата лига за жени. Българският тим записа изключително ценна победа в надпреварата, след като се наложи над Будучност пред собствена публика със 71:59 в повторение на миналогодишния финал в надпреварата. Домакините водеха през повечето време, но до последните секунди победителят не бе ясен.

Най-голямото предимство на „зелените“ бе при борбите (41 срещу 34) и при наказателните удари (20/26 за 71% срещу 2/10 за 20%).

След този двубой Берое е с баланс 2-0, докато Будучност е с две поражения. В следващия кръг баскетболистките на Таня Гатева гостуват на Цървена звезда, докато днешният им съперник приема Трешневка 2009.

Началото на срещата бе изключително оспорвано, а играта вървеше кош за кош. Берое имаше сериозно предимство в подкошието, осигурено най-вече от двете американки, но пък и започна срещата с повече грешки. В края на частта българският отбор все пак успя да дръпне с 6 точки, а след десет минути игра резултатът бе 23:20 в негова полза.

Старозагорският тим поддържаше крехък аванс през втория период. След това Будучност стигна до обрат след серия от 7:0, но два коша на Теодора Динева отново изведоха Берое напред при 35:33 на почивката.

След паузата домакините се откъснаха с 8 точки при 46:38, но след силни финални минути на частта Будучност стопи част от изоставането си за 47:50.

Драмата продължи и през последната четвърт. Берое имаше леко предимство, но съперникът му се движеше много близо в резултата. По-малко от минута преди края бе сложена окончателна точка на спора. Теодора Динева и Аджидат Адамс отбелязаха две поредни тройки, с което българският тим дръпна с двуцифрена разлика за първи път в срещата и до края нямаше проблем да задържи преднината си.

С дабъл-дабъл за победителите завършиха Аджидат Адамс (15 точки и 12 борби) и Челси Лий (15 точки и 10 борби). По 11 точки добавиха Радослава Бъчварова и Теодора Динева.

За Будучност най-резултатни с по 12 точки са Николина Джебо и Анджелика Митрашинович. Николина Бабич вкара 11.