АСВЕЛ удари ЦСКА и остава непобеден у дома

(сн. euroleague.net)
09-11-2019 00:16 | BGbasket.com

Новакът в Евролигата АСВЕЛ Вильорбан продължава да мачка всички на свой терен, като успя да победи и абсолютния фаворит ЦСКА Москва със 67:66.

Успехът дойде в самия край на един много интересен и равностоен мач.

Руският отбор поведе в слаба за първа четвърт, но във втората АСВЕЛ взе инициативата и на почивка се оттегли при 33:30. Преди финалния период ЦСКА водеше с 2, но в последната атака герой за французите се превърна Джордан Тейлър с тройка с оставащи 13 секунди.

Поредният опит на Майк Джеймс да блесне се оказа неуспешен в заключителната възможност за ЦСКА да победи.

Джеймс вкара 14 и бе най-резултатен за своите, толкова записа и Тейлър за АСВЕЛ.

Барселона записа нов успех - 93:86 при гостуването си на Жалгирис, Фенербахче се наложи над Байерн с 90:82, а ПАО отказа Валенсия.