Олимпиакос най-после взе победа №3, само две минути за Везенков

(сн. twitter.com)
15-11-2019 23:32 | BGbasket.com

Олимпиакос постигна третата си победа за сезона в Евролигата, като се наложи над Жалгирис у дома с 83:74.

Първото полувреме бе много изравнено, като нито един от двата отбора успяваше да вземе преднина и имаше редица равенства и смени на водачеството.

Олимпиакос обаче бе по-активният тим след почивката и бързо поведе и поддържаше преднина от 5-6 точки известно време.

Жалгирис продължи да гони, но при 10 разлика с 5 минути до края, гръцкият тим вече подпечата успеха си.

Александър Везенков се появи в края на първото полувреме и успя да реализира два наказателни удара. Родният национал обаче отново игра най-малко от състава на Олимпиакос - едва 2 минути.

Мачът ще остане паметен за Принтезис и Милутинов - първият минал границата от 3000 точки, вторият - от 1000 в Евролигата.

Василис Спанулис завърши със 16 точки и 7 асистенции, Брандън Пол добави 14. Джок Ландейл вкара 23 за Жалгирис.