Рилецо остана на върха въпреки 11 тройки на ДиНуно

(Снимка: НБЛ)
13-01-2018 21:01 | BGbasket.com

Рилски спортист продължава да е еднолично на първо място във временното класиране на мъжкия шампионат и след 14-ия кръг. Самоковци победиха Берое като домакини с резултат 96-88, което е десетата им победа, а те имат и три загуби. Старозагорци остават шести с пер победи и седем загуби. В следващия кръг Рилецо гостува на Ямбол, а Берое посреща Балкан в нов труден мач.

След обрати и изравнявания през първата четвърт логично се стигна до равенство в края й при 27-27. До почивката Рилски започна постепенно да трупа преднина, като тя бързо стана двуцифрена, а след силни последни минути на първото полувреме скочи до близо 20 точки.

След подновяването на играта разликата стигна и тази граница, но в края на третата част Берое успя да компенсира малко и се приближи на 11 при 63-74. Гостите не се предадоха до края и отново направиха мача интересен, приближавайки се само на 3 точки при две минути до края, но самоковци удържаха победата в последните атаки.

Дерек Райт записа 23 точки и 7 асистенции за победителите, 21 точки и 5 борби добави Мартин Маринов, а 18 и 15 регистрира Травис Тейлър.

За Берое Майк ДиНуно избухна с 38 точки след 11/18 от тройката и добави 8 асистенции и 7 борби, а с 20 точки и 6 борби се отчете Александър Янев.