19-11-2019
Balkan League | Regular season
Ibar Rozaje
Academic Bultex 99
Sportski Centar
Rozaje
19.00
Euroleague | Regular season
Zalgiris
Panathinaikos
Zalgirio Arena
Kaunas
19.30
ALBA Berlin
Crvena Zvezda
Mercedes-Benz Arena
Berlin
21.00
FC Bayern Muenchen
Olympiacos
Audi Dome
Munich
21.30
ASVEL Villeurbanne
Anadolu Efes
Astroballe
Villeurbanne
21.45
Armani Olimpia Milano
Maccabi Tel Aviv
Mediolanum Forum
Assago
21.45
Real Madrid
Khimki
Palacio de Deportes
Madrid
22.00
Valencia Basket
Zenit St.Petersburg
Fuente de San Luis
Valencia
22.00
NBA | Regular season
New York Knicks
Cleveland Cavaliers
Madison Square Garden
New York City
02.00
Brooklyn Nets
Indiana Pacers
Barclays Center
New York City
02.30
Toronto Raptors
Charlotte Hornets
Scotiabank Arena
Toronto
02.30
Chicago Bulls
Milwaukee Bucks
United Center
Chicago
03.00
Houston Rockets
Portland Trail Blazers
Toyota Center
Houston
03.00
Dallas Mavericks
San Antonio Spurs
American Airlines Center
Dallas
03.30
Phoenix Suns
Boston Celtics
Talking Stick Resort Arena
Phoenix
04.00
Utah Jazz
Minnesota Timberwolves
Vivint Smart Home Arena
Salt Lake City
04.00
Los Angeles Clippers
Oklahoma City Thunder
Staples Center
Los Angeles
05.30
20-11-2019
Girls (U 14) Regions | Dobrudja region, Group B
Svetkavitsa (U 14)
Preslav (U 14)
Dechko Stefanov
Targovishte
09.00
Preslav (U 14)
Dunav Ruse (U 14)
Dechko Stefanov
Targovishte
12.00
Wolves Razgrad (U 14)
Svetkavitsa (U 14)
Dechko Stefanov
Targovishte
13.30
Dunav Ruse (U 14)
Shumen (U 14)
Dechko Stefanov
Targovishte
15.00
Balkan League | Regular season
Vllaznia
KB Rahoveci
Qazim Dervishi
Shkoder
19.00
Euroleague | Regular season
FC Barcelona
Fenerbahce
Palau Blaugrana
Barcelona
22.00
Saski Baskonia
CSKA Moscow
Fernando Buesa Arena
Vitoria
22.00
FIBA Europe Cup | Preliminary Round, Group F
BC Dnipro
Tsmoki Minsk
Shynnyk
Dnipro
19.00
Kyiv Basket
Levski Lukoil
SC Meridian
Kiev
19.00
FIBA Europe Cup | Preliminary Round, Group G
Balkan
U-BT Cluj Napoca
Arena Botevgrad
Botevgrad
19.00
Sodertalje Kings
Enisey Krasnoyarsk
Taljehallen
Sodertаlje
20.00
NBA | Regular season
New Orleans Pelicans
Portland Trail Blazers
Smoothie King Center
New Orleans
03.00
Memphis Grizzlies
Golden State Warriors
FedExForum
Memphis
03.00
Sacramento Kings
Phoenix Suns
Golden 1 Center
Sacramento
05.00
Los Angeles Lakers
Oklahoma City Thunder
Staples Center
Los Angeles
05.30
21-11-2019
EYBL Central Europe region, Juniors (U 14) | Regular season, Group C
Zsiros Akademia (U 14)
Porsche BBA (U 14)
Sportmax Ujbuda-Tovaros
Budapest
16.30
FC Bayern Muenchen (U 14)
College Basketball (U 14)
Sportmax Ujbuda-Tovaros
Budapest
18.30
Suadiye BK (U 14)
Atomeromu SE (U 14)
Sportmax Ujbuda-Tovaros
Budapest
20.30
Balkan League | Regular season
KB Peja
Academic Bultex 99
Karagaci
Pec
20.00
Euroleague | Regular season
Zalgiris
Crvena Zvezda
Zalgirio Arena
Kaunas
20.00
ALBA Berlin
Olympiacos
Mercedes-Benz Arena
Berlin
21.00
Armani Olimpia Milano
Anadolu Efes
Mediolanum Forum
Assago
21.45
Valencia Basket
Khimki
Fuente de San Luis
Valencia
22.00
NBA | Regular season
Philadelphia 76ers
New York Knicks
Wells Fargo Center
Philadelphia
02.00
Washington Wizards
San Antonio Spurs
Capital One Arena
Washington
02.00
Atlanta Hawks
Milwaukee Bucks
State Farm Arena
Atlanta
02.30
Dallas Mavericks
Golden State Warriors
American Airlines Center
Dallas
02.30
Miami Heat
Cleveland Cavaliers
American Airlines Arena
Miami
02.30
Brooklyn Nets
Charlotte Hornets
Barclays Center
New York City
02.30
Toronto Raptors
Orlando Magic
Scotiabank Arena
Toronto
02.30
Chicago Bulls
Detroit Pistons
United Center
Chicago
03.00
Minnesota Timberwolves
Utah Jazz
Target Center
Minneapolis
03.00
Denver Nuggets
Houston Rockets
Pepsi Center
Denver
04.00
Los Angeles Clippers
Boston Celtics
Staples Center
Los Angeles
05.00
22-11-2019
Juniors (U 19) Elite Division | East, Regular season
Shumen (U 19)
Cherno More Ticha (U 19)
Mladost
Shumen
13.00
Juniors (U 14) Elite Division | South-east, Regular season
Chernomorets (U 14)
Beroe (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
12.00
Boys (U 13) Regions | West, Group B
Avatar (U 13)
Septemvri (U 13)
Vasil Levski
Sofia
10.00
Slavia (U 13)
Academic Bultex 99 (U 13)
Vasil Levski
Sofia
11.30
Boys (U 13) Regions | East, Group B
Wolves Razgrad (U 13)
Vihar 2002 (U 13)
Dechko Stefanov
Targovishte
09.00
Unstoppable (U 13)
Spartak Pleven (U 13)
Dechko Stefanov
Targovishte
10.30
Champion Pleven (U 13)
Wolves Razgrad (U 13)
Dechko Stefanov
Targovishte
12.00
Vihar 2002 (U 13)
Spartak Pleven (U 13)
Dechko Stefanov
Targovishte
13.30
Unstoppable (U 13)
Champion Pleven (U 13)
Dechko Stefanov
Targovishte
15.00
EYBL Central Europe region, Juniors (U 14) | Regular season, Group C
USK Prague (U 14)
Rosa Radom (U 14)
Sportmax Ujbuda-Tovaros
Budapest
10.00
Porsche BBA (U 14)
Balkan (U 14)
Sportmax Ujbuda-Tovaros
Budapest
12.00
College Basketball (U 14)
Suadiye BK (U 14)
Sportmax Ujbuda-Tovaros
Budapest
14.00
Zsiros Akademia (U 14)
FC Bayern Muenchen (U 14)
Sportmax Ujbuda-Tovaros
Budapest
17.00
Rosa Radom (U 14)
Atomeromu SE (U 14)
Sportmax Ujbuda-Tovaros
Budapest
20.00
Euroleague | Regular season
FC Bayern Muenchen
Panathinaikos
Audi Dome
Munich
21.30
ASVEL Villeurbanne
Fenerbahce
Astroballe
Villeurbanne
21.45
FC Barcelona
Maccabi Tel Aviv
Palau Blaugrana
Barcelona
22.00
Saski Baskonia
Zenit St.Petersburg
Fernando Buesa Arena
Vitoria
22.00
Real Madrid
CSKA Moscow
Palacio de Deportes
Madrid
22.00
NBA | Regular season
Milwaukee Bucks
Portland Trail Blazers
Fiserv Forum
Milwaukee
03.00
Phoenix Suns
New Orleans Pelicans
Talking Stick Resort Arena
Phoenix
05.30
23-11-2019
Men National Basketball League | Regular season
Academic Sofia
Spartak Pleven
Sports Complex
Pravets
18.00
Balkan
Yambol
Arena Botevgrad
Botevgrad
18.30
Women Division A | Regular season, East
Academic women Plovdiv
Cherno More Odessos
Olympiada
Plovdiv
13.00
Beroe Stara Zagora
Lokomotiv St. Z.
Obshtinska
Stara Zagora
17.00
Women Division A | Regular season, West
NSA
Septemvri 97
NSA
Sofia
16.00
Champion 2006
Montana 2003
Triaditsa
Sofia
17.00
Juniors (U 19) Elite Division | West, Regular season
Champion 2006 (U 19)
Sports Talents (U 19)
Triaditsa
Sofia
09.00
Ahil (U 19)
Levski (U 19)
Triaditsa
Sofia
10.45
Academic Sofia (U 19)
BUBA Basketball (U 19)
Sports Complex
Pravets
11.00
Rilski Sportist (U 19)
CSKA (U 19)
Arena Samokov
Samokov
13.45
Juniors (U 19) Elite Division | East, Regular season
Chernomorets (U 19)
Dorostol (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
13.00
Juniors (U 19) Division 1 | Rodopi region
Academic Bultex 99 (U 19)
3.6.9. Basketball (U 19)
Vasil Levski SS
Plovdiv
09.30
Zlatograd (U 19)
Haskovo (U 19)
Vasil Levski SS
Plovdiv
11.00
Academic Bultex 99 (U 19)
Zlatograd (U 19)
Vasil Levski SS
Plovdiv
13.30
Haskovo (U 19)
3.6.9. Basketball (U 19)
Vasil Levski SS
Plovdiv
15.00
Juniors (U 16) Elite Division | North-east, Regular season
Dunav Ruse (U 16)
Chardafon Orlovets (U 16)
Dunav
Ruse
12.00
Juniors (U 14) Elite Division | West, Regular season
Rilski Sportist (U 14)
BUBA Basketball (U 14)
Arena Samokov
Samokov
12.00
Levski (U 14)
Balkan (U 14)
Triaditsa
Sofia
12.30
CSKA (U 14)
Septemvri (U 14)
Triaditsa
Sofia
14.15
Juniors (U 14) Elite Division | South-east, Regular season
Dolphin (U 14)
Beroe (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
12.00
Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group A
Slavia (U 12)
CSKA (U 12)
Slavia
Sofia
Levski (U 12)
BUBA Basketball (U 12)
Slavia
Sofia
EYBL Central Europe region, Juniors (U 14) | Regular season, Group C
FC Bayern Muenchen (U 14)
Balkan (U 14)
Sportmax Ujbuda-Tovaros
Budapest
10.30
Girls (U 16) Regions | Vitosha and Rila regions
Rilski Sportist (U 16)
Champion 2006 (U 16)
Arena Samokov
Samokov
15.30
Girls (U 16) Regions | Rodopi region
Perushtitsa (U 16)
Academic women Plovdiv (U 16)
Sports Hall
Perushtitsa
09.30
Academic women Plovdiv (U 16)
Asenovets 2005 (U 16)
Sports Hall
Perushtitsa
11.30
Asenovets 2005 (U 16)
Perushtitsa (U 16)
Sports Hall
Perushtitsa
14.00
Girls (U 14) Regions | Vitosha region
Lokomotiv Sofia (U 14)
Academic 17 Sofia (U 14)
Lokomotiv
Sofia
15.00
Girls (U 14) Regions | Zagore region, Group B
Nesebar (U 14)
Neftochimic 2010 (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
09.00
Vihar Aytos (U 14)
Chernomorets 2014 (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
10.30
Chernomorets 2014 (U 14)
Nesebar (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
13.00
Neftochimic 2010 (U 14)
Vihar Aytos (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
14.30
Girls (U 12) Regions | Vitosha region
Slavia (U 12)
Septemvri 97 (U 12)
Lokomotiv
Sofia
10.30
Lokomotiv Sofia (U 12) -2
Champion 2006 (U 12)
Lokomotiv
Sofia
12.00
Levski (U 12)
Lokomotiv Sofia (U 12)
Lokomotiv
Sofia
13.30
Girls (U 12) Regions | Dobrudja region, Group A
Shumen (U 12)
Unstoppable (U 12)
Mladost
Shumen
09.00
Cherno More Odessos (U 12)
Vihar 2002 (U 12)
Mladost
Shumen
10.30
Spartak Varna (U 12)
Unstoppable (U 12)
Mladost
Shumen
12.00
Shumen (U 12)
Cherno More Odessos (U 12)
Mladost
Shumen
13.30
Vihar 2002 (U 12)
Spartak Varna (U 12)
Mladost
Shumen
15.00
Girls (U 12) Regions | Rila region
Minyor 2015 (U 12)
Pirin Gotse Delchev (U 12)
Krakra
Pernik
10.00
Montana 2003 (U 12)
Yavorov (U 12)
Krakra
Pernik
11.30
Pirin Gotse Delchev (U 12)
Montana 2003 (U 12)
Krakra
Pernik
13.30
Yavorov (U 12)
Minyor 2015 (U 12)
Krakra
Pernik
15.00
NBA | Regular season
Detroit Pistons
Atlanta Hawks
Little Caesars Arena
Detroit
02.00
Washington Wizards
Charlotte Hornets
Capital One Arena
Washington
02.00
Brooklyn Nets
Sacramento Kings
Barclays Center
New York City
02.30
Chicago Bulls
Miami Heat
United Center
Chicago
03.00
Philadelphia 76ers
San Antonio Spurs
Wells Fargo Center
Philadelphia
03.00
Oklahoma City Thunder
Los Angeles Lakers
Chesapeake Energy Arena
Oklahoma City
03.00
Dallas Mavericks
Cleveland Cavaliers
American Airlines Center
Dallas
03.30
Denver Nuggets
Boston Celtics
Pepsi Center
Denver
04.00
Utah Jazz
Golden State Warriors
Vivint Smart Home Arena
Salt Lake City
04.00
Los Angeles Clippers
Houston Rockets
Staples Center
Los Angeles
05.30
24-11-2019
Men National Basketball League | Regular season
Rilski Sportist
Levski Lukoil
Arena Samokov
Samokov
17.00
Academic Bultex 99
Beroe
SILA
Plovdiv
17.30
Men Division A | Regular season
Vidabasket
Chavdar Troyan
Festivalna
Vidin
17.00
Shumen
CSKA
Mladost
Shumen
17.00
Slavia
Rilski Sportist -2
Triaditsa
Sofia
18.30
Juniors (U 19) Elite Division | East, Regular season
Beroe (U 19)
Tundja Yambol (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
13.00
Juniors (U 19) Division 1 | Dobrudja region, Group B
Unstoppable (U 19) -2
SportBasket GT (U 19)
Vaptsarov
General Toshevo
09.30
Dobrich 93 (U 19)
Karia Shabla (U 19)
Vaptsarov
General Toshevo
11.00
Unstoppable (U 19) -2
Karia Shabla (U 19)
Vaptsarov
General Toshevo
13.00
SportBasket GT (U 19)
Dobrich 93 (U 19)
Vaptsarov
General Toshevo
14.30
Juniors (U 16) Elite Division | West, Regular season
BUBA Basketball (U 16)
Septemvri (U 16)
Triaditsa
Sofia
09.00
CSKA (U 16)
Chavdar Troyan (U 16)
Triaditsa
Sofia
10.45
Levski (U 16)
Balkan (U 16)
Triaditsa
Sofia
12.30
Rilski Sportist (U 16)
Slavia (U 16)
Arena Samokov
Samokov
13.30
Juniors (U 16) Elite Division | South-east, Regular season
Academic Bultex 99 (U 16)
Nesebar (U 16)
SILA
Plovdiv
13.30
Juniors (U 16) Division 1 | Vitosha region
Ahil (U 16)
Athletic (U 16)
50th Middle School
Sofia
10.00
Champion 2006 (U 16)
Levski (U 16) -2
50th Middle School
Sofia
11.30
Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja and Moesia regions
Champion Pleven (U 16)
Lokomotiv G. O. (U 16)
Balkanstroy
Pleven
09.00
Svetkavitsa (U 16)
Spartak Pleven (U 16)
Balkanstroy
Pleven
10.30
Etar 49 (U 16)
Champion Pleven (U 16)
Balkanstroy
Pleven
12.00
Lokomotiv G. O. (U 16)
Svetkavitsa (U 16)
Balkanstroy
Pleven
13.30
Spartak Pleven (U 16)
Etar 49 (U 16)
Balkanstroy
Pleven
15.00
Juniors (U 14) Elite Division | North-east, Regular season
Cherno More Ticha (U 14)
Dorostol (U 14)
Hristo Borisov
Varna
12.00
Juniors (U 14) Elite Division | South-east, Regular season
Tundja Yambol (U 14)
Chernomorets (U 14)
Diana
Yambol
12.00
Academic Bultex 99 (U 14)
Nesebar (U 14)
SILA
Plovdiv
12.00
Juniors (U 14) Division 1 | Zagore region
Rozova Dolina (U 14)
Vihar Aytos (U 14)
Vasil Levski
Sliven
09.00
Dolphin (U 14)
Chernomorets 2014 (U 14)
Vasil Levski
Sliven
10.30
Vihar Aytos (U 14)
Sliven 2010 (U 14)
Vasil Levski
Sliven
12.00
Chernomorets 2014 (U 14)
Rozova Dolina (U 14)
Vasil Levski
Sliven
13.30
Sliven 2010 (U 14)
Dolphin (U 14)
Vasil Levski
Sliven
15.00
Juniors (U 14) Division 1 | Rodopi region
Athletic 95 (U 14)
Academic Bultex 99 (U 14) -2
Vasil Levski SS
Plovdiv
09.30
Rogosh (U 14)
Maritsa Karshiaka 2012 (U 14)
Vasil Levski SS
Plovdiv
11.00
Athletic 95 (U 14)
Maritsa Karshiaka 2012 (U 14)
Vasil Levski SS
Plovdiv
13.30
Academic Bultex 99 (U 14) -2
Rogosh (U 14)
Vasil Levski SS
Plovdiv
15.00
Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group B
Academic Sofia (U 12)
Sports Talents (U 12)
Azbuki SC
Sofia
10.30
Lokomotiv Sofia (U 12)
Slavia (U 12) -2
Azbuki SC
Sofia
12.15
Ahil (U 12)
Academic 17 Sofia (U 12)
Azbuki SC
Sofia
14.00
NBA | Regular season
Minnesota Timberwolves
Phoenix Suns
Target Center
Minneapolis
00.00
Indiana Pacers
Orlando Magic
Bankers Life Fieldhouse
Indianapolis
02.00
Charlotte Hornets
Chicago Bulls
Spectrum Center
Charlotte
02.00
Atlanta Hawks
Toronto Raptors
State Farm Arena
Atlanta
02.30
New York Knicks
San Antonio Spurs
Madison Square Garden
New York City
02.30
Philadelphia 76ers
Miami Heat
Wells Fargo Center
Philadelphia
02.30
Cleveland Cavaliers
Portland Trail Blazers
Rocket Mortgage FieldHouse
Cleveland
03.00
Memphis Grizzlies
Los Angeles Lakers
FedExForum
Memphis
03.00
Milwaukee Bucks
Detroit Pistons
Fiserv Forum
Milwaukee
03.30
Utah Jazz
New Orleans Pelicans
Vivint Smart Home Arena
Salt Lake City
04.00
Houston Rockets
Dallas Mavericks
Toyota Center
Houston
22.30
25-11-2019
Men National Basketball League | Regular season
Cherno More Ticha
Chernomorets
Congress Hall (PCS)
Varna
19.00
27-11-2019
Boys (U 12) Regions | Dobrudja region, Group B
Wolves Razgrad (U 12)
Shumen (U 12) -2
Mladost
Shumen
09.00
Dunav Ruse (U 12)
Dorostol (U 12)
Mladost
Shumen
10.30
Wolves Razgrad (U 12)
Cherno More Ticha (U 12) -2
Mladost
Shumen
12.00
Shumen (U 12) -2
Dunav Ruse (U 12)
Mladost
Shumen
13.30
Dorostol (U 12)
Cherno More Ticha (U 12) -2
Mladost
Shumen
15.00
Women Adriatic League (WABA) | Regular season
Montana 2003
Beroe Stara Zagora
Mladost
Montana
Cinkarna Celje
Partizan 1953
Gimnazija Celje Center
Celje
Buducnost
Crvena Zvezda
Bemax Arena
Podgorica
Tresnjevka 2009
ZKK Kraljevo
Dom Sportova
Zagreb
Orlovi
RMU Banovici
Obilicevo
Banja Luka
Balkan League | Regular season
Academic Bultex 99
Vllaznia
SILA
Plovdiv
KB Peja
Ibar Rozaje
Karagaci
Pec
FIBA Europe Cup | Preliminary Round, Group F
Tsmoki Minsk
Kyiv Basket
Falcon Club
Minsk
18.00
BC Dnipro
Levski Lukoil
Shynnyk
Dnipro
19.00
FIBA Europe Cup | Preliminary Round, Group G
U-BT Cluj Napoca
Enisey Krasnoyarsk
BTarena
Cluj-Napoca
19.00
Balkan
Sodertalje Kings
Arena Botevgrad
Botevgrad
19.00
28-11-2019
Women Division A | Regular season, West
Montana 2003
NSA
Mladost
Montana
18.00
Euroleague | Regular season
Fenerbahce
Khimki
Ulker Sports Arena
Istanbul
19.45
Crvena Zvezda
Valencia Basket
Stark Arena
Belgrade
20.00
ALBA Berlin
Zalgiris
Mercedes-Benz Arena
Berlin
21.00
Panathinaikos
Saski Baskonia
OAKA
Athens
21.00
Maccabi Tel Aviv
ASVEL Villeurbanne
Menora Mivtachim Arena
Tel Aviv
21.05
29-11-2019
Juniors (U 19) Elite Division | East, Regular season
Beroe (U 19)
Cherno More Ticha (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
13.00
Dorostol (U 19)
Shumen (U 19)
Drastar
Silistra
17.30
Juniors (U 16) Elite Division | North-east, Regular season
Dunav Ruse (U 16)
Shumen (U 16)
Dunav
Ruse
11.00
Juniors (U 14) Elite Division | North-east, Regular season
Dunav Ruse (U 14)
Shumen (U 14)
Dunav
Ruse
09.30
Boys (U 12) Regions | Dobrudja region, Group A
Shumen (U 12)
Cherno More Ticha (U 12)
Mladost
Shumen
09.00
Svetkavitsa (U 12)
Unstoppable (U 12)
Mladost
Shumen
10.30
Dunav 2007 Ruse (U 12)
Cherno More Ticha (U 12)
Mladost
Shumen
12.00
Shumen (U 12)
Svetkavitsa (U 12)
Mladost
Shumen
13.30
Unstoppable (U 12)
Dunav 2007 Ruse (U 12)
Mladost
Shumen
15.00
Euroleague | Regular season
Zenit St.Petersburg
Real Madrid
Sibur Arena
St.Petersburg
19.00
Anadolu Efes
FC Bayern Muenchen
Sinan Erdem Dome
Istanbul
19.30
Olympiacos
Armani Olimpia Milano
Faliro Olympic Complex
Piraeus/Athens
21.30
FC Barcelona
CSKA Moscow
Palau Blaugrana
Barcelona
22.00
30-11-2019
Men National Basketball League | Regular season
Chernomorets
Academic Sofia
Boycho Branzov
Burgas
18.00
Spartak Pleven
Balkan
Balkanstroy
Pleven
18.00
Yambol
Rilski Sportist
Diana
Yambol
18.00
Beroe
Cherno More Ticha
Obshtinska
Stara Zagora
18.00
Men Division A | Regular season
Vidabasket
Shumen
Festivalna
Vidin
17.00
Women Division A | Regular season, West
Montana 2003
Slavia
Mladost
Montana
Septemvri 97
Champion 2006
Triaditsa
Sofia
17.30
Juniors (U 19) Elite Division | West, Regular season
Sports Talents (U 19)
CSKA (U 19)
Triaditsa
Sofia
09.00
Champion 2006 (U 19)
Academic Sofia (U 19)
Triaditsa
Sofia
10.45
Ahil (U 19)
Rilski Sportist (U 19)
Triaditsa
Sofia
12.30
Levski (U 19)
BUBA Basketball (U 19)
Triaditsa
Sofia
14.15
Juniors (U 16) Elite Division | North-east, Regular season
Chardafon Orlovets (U 16)
Cherno More Ticha (U 16)
Orlovets
Gabrovo
12.00
Juniors (U 16) Elite Division | South-east, Regular season
Sliven Basket (U 16)
Academic Bultex 99 (U 16)
Vasil Levski
Sliven
12.00
Nesebar (U 16)
Dolphin (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
12.00
Juniors (U 14) Elite Division | North-east, Regular season
Shumen (U 14)
Dorostol (U 14)
Mladost
Shumen
12.00
Juniors (U 14) Division 1 | Vitosha region
Bankya 78 (U 14)
Olympia Basket (U 14)
Azbuki SC
Sofia
Academic 17 Sofia (U 14)
Slavia (U 14)
Azbuki SC
Sofia
Lokomotiv Sofia (U 14)
Sports Talents (U 14)
Azbuki SC
Sofia
Champion 2006 (U 14)
Ahil (U 14)
Azbuki SC
Sofia
Boys (U 12) Regions | Dobrudja region, Group C
SportBasket GT (U 12)
Vihar 2002 (U 12)
Vaptsarov
General Toshevo
09.00
Spartak Varna (U 12)
VarnaBasket (U 12)
Vaptsarov
General Toshevo
10.30
Star Basket (U 12)
SportBasket GT (U 12)
Vaptsarov
General Toshevo
12.00
VarnaBasket (U 12)
Chernomorets Balchik (U 12)
Vaptsarov
General Toshevo
13.30
Spartak Varna (U 12)
Vihar 2002 (U 12)
Vaptsarov
General Toshevo
15.00
Chernomorets Balchik (U 12)
Star Basket (U 12)
Vaptsarov
General Toshevo
16.30
Boys (U 12) Regions | Zagore region, Group A
Rozova Dolina (U 12)
Tundja Yambol (U 12)
Seuthopolis
Kazanlak
09.00
Beroe (U 12)
Beroe (U 12) -2
Seuthopolis
Kazanlak
10.30
Tundja Yambol (U 12)
Beroe (U 12)
Seuthopolis
Kazanlak
13.00
Beroe (U 12) -2
Rozova Dolina (U 12)
Seuthopolis
Kazanlak
14.30
Boys (U 12) Regions | Zagore region, Group B
Dolphin (U 12)
Dolphin (U 12) -2
Boycho Branzov
Burgas
09.00
Vihar Aytos (U 12)
Sveti Vlas (U 12)
Boycho Branzov
Burgas
10.30
Sveti Vlas (U 12)
Dolphin (U 12)
Boycho Branzov
Burgas
13.00
Dolphin (U 12) -2
Vihar Aytos (U 12)
Boycho Branzov
Burgas
14.30
Boys (U 12) Regions | Moesia region
Chardafon Orlovets (U 12)
Etar 49 (U 12)
Chavdar
Troyan
10.00
Chavdar Troyan (U 12)
Spartak Pleven (U 12)
Chavdar
Troyan
11.30
Rakovski (U 12)
Chardafon Orlovets (U 12)
Chavdar
Troyan
13.00
Chavdar Troyan (U 12)
Etar 49 (U 12)
Chavdar
Troyan
14.30
Spartak Pleven (U 12)
Rakovski (U 12)
Chavdar
Troyan
16.00
Boys (U 12) Regions | Rila region
Balkan (U 12)
Minyor 2015 (U 12)
Georgi Hristov
Botevgrad
09.30
Montana 2003 (U 12)
Rilski Sportist (U 12)
Georgi Hristov
Botevgrad
11.00
Vidabasket (U 12)
Balkan (U 12)
Georgi Hristov
Botevgrad
12.30
Rilski Sportist (U 12) -2
Montana 2003 (U 12)
Georgi Hristov
Botevgrad
14.00
Boys (U 12) Regions | Rodopi region
Hebar (U 12) -2
Athletic 95 (U 12)
Vasil Levski
Pazardjik
09.00
Hebar (U 12)
Perushtitsa (U 12)
Vasil Levski
Pazardjik
10.30
Athletic 95 (U 12)
Academic Bultex 99 (U 12)
Vasil Levski
Pazardjik
12.00
Hebar (U 12)
Hebar (U 12) -2
Vasil Levski
Pazardjik
13.30
Perushtitsa (U 12)
Academic Bultex 99 (U 12)
Vasil Levski
Pazardjik
15.00
Girls (U 16) Regions | Vitosha and Rila regions
Levski (U 16)
Olympia Basket (U 16)
Academic
Sofia
Slavia (U 16)
Lokomotiv Sofia (U 16)
Academic
Sofia
Septemvri 97 (U 16)
Champion 2006 (U 16)
Academic
Sofia
Rilski Sportist (U 16)
Montana 2003 (U 16)
Arena Samokov
Samokov
Girls (U 12) Regions | Rila region
Pirin Temkov (U 12)
Rilski Sportist (U 12) -2
Skaptopara
Blagoevgrad
10.00
Pirin Blagoevgrad (U 12)
Rilski Sportist (U 12)
Skaptopara
Blagoevgrad
11.30
Rilski Sportist (U 12) -2
Pirin Blagoevgrad (U 12)
Skaptopara
Blagoevgrad
13.30
Rilski Sportist (U 12)
Pirin Temkov (U 12)
Skaptopara
Blagoevgrad
15.00
Other News
s