Дунав 2007 продължава да е непобеден

Пети пореден успех за Дунав (сн. BGbasket.com)
28-11-2010 21:39 | Иван Вълчанов

Тимът на Дунав 2007 записа петата си поредна победа в мъжката А група и все още е единственият непобеден отбор през сезона. Домакинският успех с 94-85 над Берое е пети пореден за русенци, които все още нямат поражение. Старозагорци пък записаха втората си загуба, но имат и 4 успеха в актива си и заемат втората позиция във временното класиране след Дунав 2007.

Срещата започна страхотно за Кристиян Борисов и Венцислав Петков от тима на домакините. Те бяха неудържими и след страхотна серия изведоха отбора си напред с двуцифрен аванс по-малко от 3 минути след началото на мача. Гостите обаче на свой ред записаха силни изяви в атака и успяха да намалят дефицита си на 4 точки в средата на първата част. Нова добра серия за тях изравни резултата при 25-25. След края на първата десетка пък домакините водеха с 4 точки - 29-25.

Берое обърна резултата след 5-0 в своя полза през първите атаки на втората четвърт. След напрегната игра и доста грешки на тимовете таблото показваше равенство – 34-34 в средата на частта. Последваха много оспорвани минути, в които домакините имаха минимално предимство. Така всичко щеше да се реши през второто полувреме, а резултатът на почивката беше 41-38 в полза на Дунав 2007.

Добра игра на Мартин Раднев за гостите изравни резултата при 45-45 в първите минути на второто полувреме. След още оспорвани минути равенството се запази, като точно 5 минути преди края на третата част таблото в зала „Дунав” показваше 49-49. След кошове на Венцислав Петков и Христо Господинов за домакините те успяха да се откъснат с 8 точки напред за 62-54, а скоро разликата стана и двуцифрена. След 30 минути игра пък резултатът беше 72-63.

Серия от 5-0 след тройка на Бойко Миленков и кош на Петър Загоров намали дефицита на тима им само на 4 точки. Домакините реагираха бързо и направиха аванса си 8 точки при 5 минути до края на мача за 81-73. Гостите обаче не се бяха отказали и чрез добра серия на Михаил Капитанов и Мартин Раднев намалиха изоставането си само на 2 точки, а времето до края беше  едва 100 секунди. Владимир Николов и Кристиян Борисов записаха по 4 точки в самия край и по този начин сложиха точка на спора с крайното 94-85.

Кристиян Борисов изигра страхотен мач за победителите и завърши с 37 точки и 4 асистенции за полезност 37. Венцислав Петков добави 22 точки и 6 борби, а Владимир Николов се отчете с 11 точки и 6 овладени топки.

За Берое най-силен беше Петър Загоров със своя дабъл дабъл от 25 точки и 11 борби. Андриан Алипиев се включи с 15 точки, а Михаил Капитанов регистрира 14 плюс 8 асистенции.

В следващия кръг Дунав 2007 ще гостува на Чавдар Троян на 5-и декември (неделя) от 18.00 часа. Половин час по-рано пък Берое ще има нов труден мач, този път като домакин на Балкан -2.