Championship
Year Winner Runner Up 3rd Place
2019 Balkan (U 14) Cherno More Ticha (U 14) Sliven Basket (U 14)
2019 Cherno More Ticha (U 16) Tundja Yambol (U 16) Levski (U 16)
2019 Tundja Yambol (U 12) BUBA Basketball (U 12) Cherno More Ticha (U 12)
2019 Balkan (U 13) Rilski Sportist (U 13) Dunav Ruse (U 13)
2019 BUBA Basketball (U 19) Cherno More Ticha (U 19) Levski (U 19)
2018 Academic Plovdiv (U 14) Balkan (U 14) Cherno More Ticha (U 14)
2018 Balkan (U 12) BUBA Basketball (U 12) Rilski Sportist (U 12)
2018 BUBA Basketball (U 16) Cherno More Ticha (U 16) Levski (U 16)
2018 BUBA Basketball (U 19) Cherno More Ticha (U 19) CSKA (U 19)
2017 Tundja Yambol (U 14) Cherno More Ticha (U 14) Levski (U 14)
2017 BUBA Basketball (U 16) CSKA (U 16) Levski (U 16)
2017 BUBA Basketball (U 19) Academic Sofia (U 19) CSKA (U 19)
2017 Cherno More Ticha (U 12) Balkan (U 12) Sliven Basket (U 12)
2016 Cherno More Port Varna (U 14) Rilski Sportist (U 14) CSKA (U 14)
2016 BUBA Basketball (U 16) Cherno More Port Varna (U 16) Academic Sofia (U 16)
2016 Academic Plovdiv (U 12) Balkan (U 12) Levski (U 12)
2016 Levski (U 19) Cherno More Port Varna (U 19) Academic Sofia (U 19)
2015 Champion 2006 (U 14) Cherno More Port Varna (U 14) Dorostol (U 14)
2015 BUBA Basketball (U 16) Academic Sofia (U 16) Champion 2006 (U 16)
2015 Tundja Yambol (U 12) BUBA Basketball (U 12) Cherno More Port Varna (U 12)
2015 Academic Sofia (U 19) BUBA Basketball (U 19) Levski (U 19)
2014 BUBA Basketball (U 14) Academic Sofia (U 14) Cherno More Port Varna (U 14)
2014 Levski (U 16) Academic Sofia (U 16) Cherno More Port Varna (U 16)
2014 Rilski Sportist (U 12) BUBA Basketball (U 12) Levski (U 12)
2014 Balkan (U 19) Chardafon Orlovets (U 19) Cherno More Port Varna (U 19)
2014 Academic Plovdiv (U 20) Cherno More Port Varna (U 20) Chardafon Orlovets (U 20)
2013 BUBA Basketball (U 14) Cherno More Port Varna (U 14) Etar 49 (U 14)
2013 Academic Sofia (U 16) Balkan (U 16) Levski (U 16)
2013 Cherno More Port Varna (U 19) Balkan (U 19) Overgas HomeLine (U 18)
2013 Dorostol (U 12) Levski (U 12) Champion 2006 (U 12)
2013 Levski (U 20) Overgas HomeLine (U 20) Champion 2006 (U 20)
2012 Levski (U 14) BUBA Basketball (U 14) Champion 2006 (U 14)
2012 Balkan (U 16) Rilski Sportist (U 16) Levski (U 16)
2012 Levski (U 18) Euroins Cherno More (U 18) Academic Sofia (U 18)
2012 Dorostol (U 12) BUBA Basketball (U 12) Levski (U 12)
2012 BUBA Basketball (U 10) Rilski Sportist (U 10) Levski (U 10)
2012 Levski (U 20) Overgas HomeLine (U 20) Euroins Cherno More (U 20)
2011 Balkan (U 14) Dorostol (U 14) Rilski Sportist (U 14)
2011 Euroins Cherno More (U 16) Overgas (U 16) Lukoil Academic (U 16)
2011 BUBA Basketball (U 12) Champion 2006 (U 12) Dunav 2007 (U 12)
2011 Euroins Cherno More (U 18) Overgas (U 18) Balkan (U 19)
2011 Levski (U 10) Rilski Sportist (U 10) Dorostol (U 10)
2011 Euroins Cherno More (U 20) Overgas (U 20) Chernomorets (U 20)
2010 Dorostol (U 14) Slavia (U 14) Rilski Sportist (U 14)
2010 BUBA Basketball (U 12) Levski (U 12) Euroins Cherno More (U 12)
2010 Euroins Cherno More (U 16) Overgas (U 16) Lukoil Academic (U 16)
2010 BUBA Basketball (U 10) Velbazhd 2002 (U 10) Dorostol (U 10)
2010 Overgas (U 18) Balkan (U 19) Lukoil Academic (U 18)
2010 Euroins Cherno More (U 20) Lukoil Academic (U 20) Chernomorets (U 20)
2009 Overgas (U 14) Balkan (U 14) Cherno More E-ON (U 14)
2009 Cherno More E-ON (U 19) Rilski Sportist (U 19) Levski (U 19)
2009 Rilski Sportist (U 12) Cherno More E-ON (U 12) Dorostol (U 12)
2009 Cherno More E-ON (U 16) Lukoil Academic (U 16) Levski (U 16)
2009 Cherno More E-ON (U 10) BUBA Basketball (U 10) Dorostol (U 10)
2008 Overgas (U 14) Cherno More E-ON (U 14) Lukoil Academic (U 14)
2008 Overgas (U 12) Balkan (U 12) Svetkavitsa (U 12)
2008 Rilski Sportist (U 19) Cherno More E-ON (U 18) Levski (U 19)
2008 Cherno More E-ON (U 16) Lukoil Academic (U 16) Champion 2006 (U 16)
2007 Overgas (U 12) Tundja Yambol (U 12) Dorostol (U 12)
2007 Cherno More E-ON (U 16) Lukoil Academic (U 16) Levski (U 16)
2007 Lukoil Academic (U 14) Balkan (U 14) Tiger Yambol (U 14)
2007 Lukoil Academic (U 18) Spartak MVR (U 18) Levski (U 19)
2006 Lukoil Academic (U 18) Levski (U 19) Balkan (U 19)
2006 Slavia (U 16) Lukoil Academic (U 16) Cherno More (U 16)
2006 Septemvri (U 14) Lukoil Academic (U 14) Slavia (U 14)
2006 Lukoil Academic (U 12) Cherno More (U 12) Velbazhd 2002 (U 12)
2005 Cherno More (U 18) Balkan (U 19) Levski (U 19)
2005 Lukoil Academic (U 16) Levski (U 16) Slavia (U 16)
2005 Lukoil Academic (U 14) Slavia (U 14) Septemvri (U 14)
2005 Lukoil Academic (U 12) Slavia (U 12) CSKA (U 12)
2004 CSKA (U 12) Cherno More (U 12) Septemvri (U 12)
2004 Rilski Sportist (U 14) Slavia (U 14) Cherno More (U 14)
2004 Levski (U 19) Cherno More (U 18) Ludogorets (U 19)
2004 Levski (U 16) Lukoil Academic (U 16) Balkan 2000 (U 16)
Cup
Year Winner Runner Up 3rd Place
2009 Overgas (U 14) Cherno More E-ON (U 14) Balkan (U 14)
2009 Cherno More E-ON (U 19) Rilski Sportist (U 19) Levski (U 19)
2009 Overgas (U 16) Lukoil Academic (U 16) Cherno More E-ON (U 16)
Christmas tournament
Year Winner Runner Up 3rd Place
2008 BUBA Basketball (U 10) Rilski Sportist (U 10) Levski (U 10)
BUBA Cup
Year Winner Runner Up 3rd Place
2016 Foka Kragujevac (U 12) MZT Skopje (U 12) Dan Dacian (U 12)
2015 MZT Skopje (U 12) BUBA Basketball (U 12) Dan Dacian (U 12)
2014 Foka Kragujevac (U 12) BUBA Basketball (U 12) CSKA (U 12)
2013 Crabs Rimini (U 12) BUBA Basketball (U 12) Foka Kragujevac (U 12)
2012 Dan Dacian (U 12) Levski (U 12) Foka Kragujevac (U 12)
2011 Dan Dacian (U 12) Junior Fruktal (U 12) BUBA Basketball (U 12)
2010 Radnicki Kragujevac (U 12) BUBA Basketball (U 12) Junior Fruktal (U 12)
2009 Junior Fruktal (U 12) BUBA Basketball (U 12) Levski (U 12)
Cup of BFB
Year Winner Runner Up 3rd Place
2019 Balkan (U 14) Sliven Basket (U 14) Chavdar Troyan (U 14)
2019 Cherno More Ticha (U 16) Tundja Yambol (U 16) BUBA Basketball (U 16)
2019 Cherno More Ticha (U 19) Shumen (U 19) BUBA Basketball (U 19)
2018 Academic Plovdiv (U 14) Balkan (U 14) Cherno More Ticha (U 14)
2018 BUBA Basketball (U 16) Cherno More Ticha (U 16) Dunav Ruse (U 16)
2018 Balkan (U 12) Rilski Sportist (U 12) BUBA Basketball (U 12)
2017 BUBA Basketball (U 14) Cherno More Ticha (U 14) Tundja Yambol (U 14)
2017 Cherno More Ticha (U 16) CSKA (U 16) BUBA Basketball (U 16)
2017 CSKA (U 19) Levski (U 19) Cherno More Ticha (U 19)
Other News