Левски взе своето срещу Берое в първия мач от плейофите

(сн. Sportsimages.bg)
28-04-2013 19:36

Левски победи Берое като домакин с 89-69 в първия мач от четвъртфиналната серия между двата отбора. Отборите откриха плейофите в първенството в зала „Арена Армеец”, а „сините” са на победа от полуфинал. Серията се играе до 2 победи, като Берое ще бъде домакин на втория мач. Той ще се играе на 1-ви май (сряда) от 18.00 часа в зала „Общинска”.

Отборите бяха равностойни през цялото първо полувреме, въпреки че Левски имаше преднина през повечето време. Домакините започнаха мача отпуснато и това не им позволяваше да натрупат преднина. Те повеждаха с по няколко точки, но съперникът винаги намираше начин да се върне, а понякога изравняваше и вземаше преднина от 1-2 точки. След като Уил Уокър, Реджи Холмс и Мичъл Картър отново не играха за отбора, Георги Младенов ползваше само седем баскетболисти в ротацията си, а през третия период Левски поддържаше преднина от 7-8 точки. Силни минути за домакините в края й доведоха до разлика от 16 точки, а още в началото на последната част тя премина границата от 20 точки и до края срещата се доигра.

За победителите Младен Пантич вкара 20 точки, 14 добави Павел Иванов, а с 13 завърши Димитър Ангелов.

За Берое 17 точки отбеляза Милен Димитров, а 12 и 6 борби добави Борис Бакович.