Шумен взе сериозно предимство преди реванша с Академик

07-01-2018 18:55 | BGbasket.com

Шумен е на крачка от класиране за Първата шестица на мъжката А група. Тимът спечели първия мач от баража срещу Академик София -2 у дома с 85-68 и взе сериозно предимство преди реванша след седмица.

Ключова за успеха бе втората част, която Шумен спечели с 26-15 и след нея натрупа голямата разлика в своя полза. Тимът имаше сериозно предимство и в стрелбата от далечно разстояние, като отбеляза 10 тройки срещу едва 3 за съперника, както и при борбите (55 срещу 34) и асистенциите (28 срещу 13).

Двубоят започна много оспорвано с честа смяна на водачеството, като след първата част домакините водеха с 21-18. Шумен обаче изигра много силна втора четвърт, която спечели убедително и на почивката вече имаше двуцифрен аванс от 14 точки. Второто полувреме бе много равностойно, като домакините поддържаха преднината си и спечелиха.

Всички титуляри на Шумен завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен бе Антон Диков с 21 точки, като той добави на сметката си още 9 борби и 5 асистенции. Андрей Иванов завърши с 18 точки и 16 борби, Янко Янков е с трипъл-дабъл от 13 точки, 10 борби и 10 асистенции, Кирил Кирилов вкара 11 точки, а с 10 точки, 10 асистенции и 9 борби се отчете Виктор Серафимов.

За Академик София -2 Цветомир Чернокожев се отчете с 15 точки и 9 борби. Костадин Лазаров има 13 точки, Красимир Димитров вкара 11.