Рилски спортист срещу Черно море е финалът при мини-момчетата (12)

В неделя са последните 4 мача(сн.Любомир Георгиев)
30-05-2009 20:36

Рилски спортист ще играе с Черно море в битка за златните медали на финалите за мини-момчета (12) в Самоков. Двата отбора спечелиха полуфиналните си срещи и ще се изправят за втори път в рамките на няколко дни един срещу друг. Те играха и в груповата фаза на състезанието, а победа тогава извоюва силния тим на старши треньора Боби Трифонов от град Самоков. Сега обаче това няма никакво значение, тъй като победителят в неделната среща от 15.30 ще се окичи със златните медали в турнира.

Черно море пръв достигна до финала след като надигра Овергаз със 68-61, докато основният фаворит Рилски спортист бе далеч по-убедителен срещу Доростол Силистра – 78-50. Победените от днес отбори – Овергаз и Доростол ще играят в малкия финал с начален час 14.00.

Преди тези две срещи сутринта в Арена Самоков ще се състоят мачовете за разпределение на местата от 5 до 8 място. БУБА баскет и Ямбол за 7/8 място и Спортист Своге-Славия за 5/6 ще повторят също мачовете от предварителните две групи на турнира.

МАЧОВЕ ОТ 5/8 МЯСТО ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА МИНИ-МОМЧЕТА (12)

МАЧОВЕ ОТ 1/4 МЯСТО ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА МИНИ-МОМЧЕТА (12)