Овергаз разби Етър на финалите за кадети (16)

Стоименов бе най-резултатен за успеха (сн. overgasbasket.com)
09-06-2011 18:29

Втора поредна победа в група А на финалите за кадети (16) записа отборът на Овергаз. Този път жертва на тима бе Етър 49 след резултат 122-61. Овергаз се откъсна в края на първата част и в оставащото време не остави абсолютно никакви съмнения в превъзходството си.

Етър се държа добре в мача в първите седем минути и половина, когато изоставаше само с две точки. След това Овергаз натисна и до края на първата част се откъсна с 11 за 29-18. Тимът почна силно във втората и много набързо увеличи разликата с още. До почивката преднината на "оранжевите" растеше и след 20 минути на практика победата вече бе сигурна, тъй като резултата бе 64-31.

След паузата промяна на ситуацията на терена нямаше, като Овергаз съвсем логично продължи да трупа аванс. След края на третата част той стигна до 45 точки при 88-45, а след последната сирена бе 61.

Васил Стоименов бе най-резултатен за победителите с 22 точки. Ерик Йорданов завърши със 17, а 15 вкара Никола Ангелов.
За отбора от Велико Търново с 16 точки приключи Алекс Стойков. 11 добави Максим Алексиев, а 10 точки отбеляза Найден Ламбев.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ОВЕРГАЗ (16) - ЕТЪР 49 (16)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА А НА ФИНАЛИТЕ ЗА КАДЕТИ (16)