3 от 3 за Овергаз (16) в група А

(сн. Overgasbasket.com)
10-06-2011 16:23 | Иван Вълчанов

Овергаз продължава с убедителните победи в група А на финалите за кадети във Варна. Тимът спечели и третия си мач, като този път разби Хебър със 77 точки разлика – 105-28. Това е третата поредна победа за тима в трите му мача до момента и той е лидер в класирането в групата до момента и единствен отбор без загуба. Хебър пък е с актив от победа и две поражения.

Още от първите минути Овергаз даде да се разбере кой ще бъде победителят от този сблъсък. Тимът натрупа сериозна преднина през първата част за 27-10. След резултат 32-5 за вторите 10 минути и 59-15 на почивката, отборите просто трябваше да регистрират крайния резултат през второто полувреме. Той стана ясен при цели 77 точки разлика за поредната победа на Овергаз.

Ангел Пейчинов вкара 20 точки и овладя 7 борби за победителите. Александър Милов се включи с 18 точки, а 14 плюс 8 борби и 6 асистенции добави Васил Стоименов.

За Хебър най-резултатен с 6 точки беше Илко Пашов, а 5 добави Васил Четинов.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ОВЕРГАЗ (16) - ХЕБЪР (16)