Овергаз (16) завърши без загуба в груповата фаза

(сн. BGbasket.com)
12-06-2011 20:00 | Иван Вълчанов

Овергаз завърши груповата фаза на финалите за кадети (16) във Варна без регистрирана загуба. Днес тимът победи Локомотив 93 София с цели 59 точки разлика – 120-61 и по този начин записа петата си поредна победа във финалите. Тимът завършва на първо място в група А, а в полуфиналите утре ще срещне втория от група В.

Овергаз започна срещата силно и през първите 10 минути се откъсна напред с 14 точки. на почивката преднината на тима вече превишаваше 20, а след почивката разликата продължи да се увеличава, за да се стигне до разгрома на Овергаз над съперника и петата поредна победа за тима.

Христо Велчев записа 20 точки, като добави 8 асистенции и 5 откраднати топки за победата на тима си. По 18 вкараха Александър Милов и Никола Ангелов, а с 12 точки завърши Васил Стоименов.

За Локо 32 точки и 13 борби регистрира Калоян Недев, а с 16 точки и 7 овладени топки се отчете Даниел Илчев.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ОВЕРГАЗ (16) - ЛОКОМОТИВ 93 СОФИЯ (16)

РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА А НА ФИНАЛИТЕ ЗА КАДЕТИ (16)