Левски наказа и Академик София в Младежката лига

Петков бе най-резултатен за победата (сн. Sportsimages.bg)
31-03-2013 16:58

Сините с втора победа за два дни и общо пета поред

Левски завърши с успех редовния сезон в Младежката лига. "Сините" надиграха Академик София в Габрово с резултат 70-58 и приключиха сезона на второ място с 5 победи и една загуба. Това бе втори успех за тима в рамките на два дни и общо пети поред в лигата. Академик пък остава на петото място с 2 успеха и 4 поражения.

Левски започна добре срещата и вкара първите 8 точки в нея. Скоро след това разликата стигна и 11, а след десет минути резултатът бе 22-10. В следващите две части обаче победител излезе Академик, а минута преди края на третата тимът дори поведе с 1 точка, а по-рано бе изравнил със серия от 8-0. Левскарите обаче завършиха частта с 4 точки поред, а серията продължи и в последната с още 7. Така разликата стана 10 и до края "сините" запазиха преднината си.

Основната разлика между двата тима бе в процентите на стрелба. Левски бе 45% при 29 успешни от 64 опита, а Академик бе с 33% при 22 от 67.

Най-резултатен за победата стана Венци Петков със 17 точки, като той направи и 5 асистенции. Димитър Димитров добави 11 точки, а Деян Карамфилов се отчете с 10 и 6 борби.

Най-резултатен за Академик пък бе Ангел Нацкин със 17 точки. Други двама състезатели пък направиха дабъл дабъл. Павлин Ганчев имаше 15 точки и 12 борби, а Николай Грозев се отчете с 13 и 13.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛЕВСКИ (МЛАДЕЖИ) - АКАДЕМИК СОФИЯ (МЛАДЕЖИ)