Левски ще защитава титлата си в Младежката лига

(сн. Sportsimages.bg)
25-04-2013 17:47

„Сините” победиха Балкан в първия полуфинал

Левски, който е действащ шампион на Младежката лига, ще защитава титлата си, след като победи Балкан с 87-65 в първия полуфинал. „Сините” надиграха съперника си и ще се борят за първото място утре в „Арена Армеец” от 17.30 часа срещу победителя от втория полуфинал Овергаз за втора поредна година. Ботевградчани пък ще играят за бронза срещу Шампион 2006 в залата на ЦСКА утре от 14.30 часа.

След много равностойни първи седем минути Левски записа серия от 6-0 за край на първата четвърт. „Сините” продължиха точковата си серия през втората част и я направиха цели 21-2 точки за 34-15, а стабилната разлика се запази до почивката. Серия от 6-0 в началото на второто полувреме приближи Балкан, а до края на третия период тимът намали изоставането си на 7 точки за 50-57. Ботевградчани успяха да се приближат най-близо на 6 точки до съперника при 5 минути до края, но силни последни минути на Левски върна комфортната разлика и тимът доигра мача спокойно.

„Сините” спечелиха борбата под коша с 40-28, а също така бяха по-добри в стрелбата за три точки – 10/31 срещу 4/22 на съперника, стрелбата общо от игра – 46% срещу 42% и от наказателната линия – 13/15 (87%) срещу 7/12 (58%).

Димитър Димитров бе над всички на терена и записа 30 точки и 9 борби за победата на отбора си. Алекс Симеонов добави 15 точки и 10 борби, а само на асистенция от трипъл дабъл остана Венцислав Петков – 12 точки, 10 борби и 9 завършващи паса.

За Балкан Денис Петков вкара 17 точки, а освен него с двуцифрен актив завърши и Радослав Кочев – 14 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛЕВСКИ (МЛАДЕЖИ) - БАЛКАН (МЛАДЕЖИ)