Лукойл Академик   Левски   Ямбол   Черно море Порт Варна   Рилски спортист   Балкан   Спартак Плевен   Черноморец   Берое   Дунав 8806   Нефтохимик 2010   Монтана 2003   Берое Стара Загора   Хасково 2012

Левски взе своето срещу Берое в първия мач от плейофите

Шрифт:

(сн. Sportsimages.bg)
28-04-2013 19:36

Левски победи Берое като домакин с 89-69 в първия мач от четвъртфиналната серия между двата отбора. Отборите откриха плейофите в първенството в зала „Арена Армеец”, а „сините” са на победа от полуфинал. Серията се играе до 2 победи, като Берое ще бъде домакин на втория мач. Той ще се играе на 1-ви май (сряда) от 18.00 часа в зала „Общинска”.

Отборите бяха равностойни през цялото първо полувреме, въпреки че Левски имаше преднина през повечето време. Домакините започнаха мача отпуснато и това не им позволяваше да натрупат преднина. Те повеждаха с по няколко точки, но съперникът винаги намираше начин да се върне, а понякога изравняваше и вземаше преднина от 1-2 точки. След като Уил Уокър, Реджи Холмс и Мичъл Картър отново не играха за отбора, Георги Младенов ползваше само седем баскетболисти в ротацията си, а през третия период Левски поддържаше преднина от 7-8 точки. Силни минути за домакините в края й доведоха до разлика от 16 точки, а още в началото на последната част тя премина границата от 20 точки и до края срещата се доигра.

За победителите Младен Пантич вкара 20 точки, 14 добави Павел Иванов, а с 13 завърши Димитър Ангелов.

За Берое 17 точки отбеляза Милен Димитров, а 12 и 6 борби добави Борис Бакович.