Ћевски взе своето срещу Ѕерое в първи€ мач от плейофите

(сн. Sportsimages.bg)
28-04-2013 19:36

Ћевски победи Ѕерое като домакин с 89-69 в първи€ мач от четвъртфиналната сери€ между двата отбора. ќтборите откриха плейофите в първенството в зала „јрена јрмеец”, а „сините” са на победа от полуфинал. —ери€та се играе до 2 победи, като Ѕерое ще бъде домакин на втори€ мач. “ой ще се играе на 1-ви май (ср€да) от 18.00 часа в зала „ќбщинска”.

ќтборите б€ха равностойни през ц€лото първо полувреме, въпреки че Ћевски имаше преднина през повечето време. ƒомакините започнаха мача отпуснато и това не им позвол€ваше да натрупат преднина. “е повеждаха с по н€колко точки, но съперникът винаги намираше начин да се върне, а пон€кога изравн€ваше и вземаше преднина от 1-2 точки. —лед като ”ил ”окър, –еджи ’олмс и ћичъл  артър отново не играха за отбора, √еорги ћладенов ползваше само седем баскетболисти в ротаци€та си, а през трети€ период Ћевски поддържаше преднина от 7-8 точки. —илни минути за домакините в кра€ й доведоха до разлика от 16 точки, а още в началото на последната част т€ премина границата от 20 точки и до кра€ срещата се доигра.

«а победителите ћладен ѕантич вкара 20 точки, 14 добави ѕавел »ванов, а с 13 завърши ƒимитър јнгелов.

«а Ѕерое 17 точки отбел€за ћилен ƒимитров, а 12 и 6 борби добави Ѕорис Ѕакович.