Шампион 2006 се справи с Рилски спортист на финалите за кадети (16)

(сн. BGbasket.com)
12-06-2013 19:06

Шампион 2006 победи Рилски спортист със 76-62 в група А на финалите за кадети (16). В последния мач от третия ден на първенството, което се провежда в Самоков тимът спечели втория си успех, след като имаше аванс от начало до край. Така бяха запазени шансове за полуфинал, като при победи срещу Делфин и Левски в оставащите мачове, той ще е много вероятен. От друга страна самоковци отпадат от битката за четворкат, а утре играят с левскарите.

Шампион 2006 започна по-добре срещата и шест минути след началото й водеше с 14-3. Тимът запази добрата си преднина и след края на първата част, както и на полувремето. Тя нарастна и в третата част, но пък последната започна със серия от 7-0 за самоковци, които така се доближиха на 12 точки и си върнаха някакви минимални надежди. Те обаче бързо се изпариха, тъй като разликата не падна още, а до края Шампион водеше спокойно в резултата.

Най-резултатен за победителите стана Добрин Папалезов, който вкара 21 точки. Николай Русимов добави 18, а с 10 и 8 борби приключи Кристиян Кръстанов.

За домакините страхотен двубой изигра Данаил Спасов, който завърши с 41 точки, 10 борби и 4 асистенции. Мартин Минковски пък добави 8 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ШАМПИОН 2006 (16) - РИЛСКИ СПОРТИСТ (16)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА А НА ФИНАЛИТЕ ЗА КАДЕТИ (16)