Кадетките на Черно море Одесос завършиха пети

(сн. BGbasket.com)
18-06-2013 12:50

Кадетките на Черно море Одесос спечелиха мача за 5/6 място в крайното класиране на държавното първенство срещу Балкан, а в срещата за 7/8 място Рилски спортист се наложи над Дунав и така стана ясно подреждането на втората половина от схемата.

В срещата за пето място варненки се наложиха с 66-39, след като се откъснаха напред в резултата още в началото и имаха 21 точки преднина на почивката. Те я направиха над 30 през третата част, а в края авансът им намаля малко, но това нямаше как да повлияе на изхода. Валентина Христова (17 борби) и Христина Ганчева вкараха по 19 точки за победата, а за Балкан Наталия Андреева вкара 16 и Радияна Манчева – 10.

Рилски спортист се наложи над Дунав с 54-43 в мача за седмо място, след като постепенни увеличаваше преднината си. На почивката тя беше 4 точки, след третата част – 7, но 3 минути преди края беше стопена само на точка. Самоковки обаче завършиха мача със страхотна серия от 10-0 и заслужиха победата си. Никол Николова вкара 18 точки и овладя 9 борби за победата, а 15 плюс 10 добави Росица Мирчева. За Дунав 10 точки и 8 борби регистрира Петя Бояджиева.

До края на първенството от 13.00 и 15.00 остават мачът за 3/4 място и финалът, които ще бъдат излъчени на живо в BGbasket.com, Viasport.bg и Sportmedia.tv.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БАЛКАН (16) - ЧЕРНО МОРЕ ОДЕСОС (16)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ДУНАВ (16) - РИЛСКИ СПОРТИСТ (16)